KW banner 

Czas na XIII MAS!

 
Ruszyły zapisy na szczęśliwą, trzynastą edycję Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego. W tym roku spotkamy się w sobotę, 11 czerwca. Areną rywalizacji będzie ponownie Dolina Będkowska.

 XIII MAS banner

MAS to najbardziej znane i lubiane towarzyskie zawody wspinaczkowe rozgrywane w rodzimym plenerze. Impreza ma na celu integrację środowiska wspinaczkowego oraz upamiętnienie naszego klubowego kolegi – Andrzeja Skwirczyńskiego. Jest przeznaczona zarówno dla starych jurajskich wyjadaczy, jak i świeżo upieczonych  kursantów. Liczy się wytrzymka, spryt i dobra zabawa. W wersji klasycznej dwuosobowe zespoły mają około 7 godzin na zdobycie jak najlepszego wyniku,  wspinając się po drogach z otrzymanej uprzednio listy. Przejścia punktowane są w zależności od trudności, długości i lokalizacji dróg oraz stylu ich pokonania. Poza memoriałowym el clásico, dla najtwardszych zawodników przewidujemy również wariant Ultra, czyli 24 godziny wspinania.

Podium MAS
Podium kategorii Ultra 12 MAS, zdj: Photomotive

Skwira nie ma z nami już 13 lat. Jesteś na tyle młody, że jego nazwisko kojarzysz  jedynie z Murem w Będkowskiej? Czas nadrobić braki: Andrzej był alpinistą, grotołazem, ale przede wszystkim zasłużonym ekiperem podkrakowskich dolinek. Jako zaangażowany instruktor widział potrzebę  udostępniania skał nowicjuszom oraz osobom o rekreacyjnym podejściu do wspinania. Będąc człowiekiem czynu, zabrał się do roboty – wytyczył i obił mnóstwo łatwych dróg na Jurze Południowej. Między innymi  to właśnie heroicznym, trwającym trzy i pół miesiąca pracom ekipy „ogrodniczej” pod przewodnictwem Andrzeja zawdzięczamy odkrycie – spod nieprawdopodobnego gąszczu krzaków – Zaklętego Muru (dziś Muru Skwirczyńskiego). 


Fot. arch. Andrzej Skwirczyński 2Fot. arch. Andrzej Skwirczyński 1
Zdj. arch. Andrzej Skwirczyński

Nie czekajcie, zapiszcie się już dziś!
Zgłoszenia do klasycznej wersji MAS przyjmujemy przez formularz:
ULTRA-sów zapraszamy tu:
Szczegółowe informacje publikujemy na stronie Memoriału https://mas.kw.krakow.pl
oraz w wydarzeniu na Facebooku http://www.facebook.com/events/564675328248090 .
Do zobaczenia 11 czerwca pod Dupą Słonia!