KW banner 

Wademekum nowego członka

Zamknęły się za tobą drzwi Klubu, masz już czerwoną książeczkę i zastanawiasz się co teraz?
Chcesz poznać ludzi, znaleźć partnera do liny, na wyjazdy ski-turowe czy też wspólne wyjścia jaskiniowe?
Musisz się zatem trochę z naszym Klubem zintegrować. Jest na to kilka sposobów.
Kilka podstawowych kwestii na sam początek:

1. Media Klubowe
Duża część komunikacji wewnątrz klubowej odbywa sie przy użyciu mediów elektronicznych.
Przy wypełnianiu formularza deklaracji członkowskiej podawałeś chęć do dopisania Cie do klubowych grup dyskusyjnych.

Warto być zapisanym przynajmniej do grupy ogólnoklubowej - będziesz na bieżąco informowany o tym co się dzieje w KW.

Grupy sekcyjne to już tematyczne fora na których pisze się o konkretnej tematyce (np. umawianie na wspinanie, narty, wyjścia do jaskiń).
Po zapisaniu się do KW i wyrobieniu legitymacji Twój adres powinien zostac w krótkim czasie dodany do grupy.
Jeżeli by się tak nie stało i nie otrzymujesz maili od np. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., to napisz do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. celem założenia Ci tam konta.

Jeżeli jesteś posiadaczem konta gmail, to masz możliwość samodzielnego zmiany ustawień częstotliwości powiadamiania Ciebie o nowych wiadomościach na grupie.
Kazdy nowy członek ma standardowo ustawione natychmiastowe otrzymywanie każdego nowego maila, który się na grupie pojawi.

Jeżeli nie jesteś tym zainteresowany możesz to zmienić, wchodząc w ustawienia grup dyskusyjnych na swoim koncie google.
Dosępne są opcje wysyłania podsumowania z całego dnia, lub też zupełnego wyłączenia powiadomień mailowych (tylko dostęp przez stronę, np przez główna KW).

Będąc nowym członkiem warto przejrzeć historię grupy wchodząc na im dedykowane strony KW:
- grupa główna KW,
- grupa SWW,
- grupa SNW,
- grupa STJ,
- grupa STW.

Osobom rozpoczynającym swoją przygodę z grupami dyskusyjnymi, gorąco polecamy kilka podstawowych zasad netykiety, które obowiązują na grupach KW. 

2. Strona WWW i aplikacja
Nasza strona http://kw.krakow.pl ma za zadanie integrować wiadomości i treści pochodzące ze wszystkich sekcji, jak i te dotyczace bezpośrednio działalności KW. Polecamy monitorowanie jej na bierząco, szeczgólnie jeżeli nie korzystacie z grup dyskusyjnych.

Nasza aplikacja https://panel.kw.krakow.pl pozwala nam obsługiwać płatności i administrację usługami takimi jak wypożyczalnia, przejścia, składki.
Obsługuje także zgłoszenia klubowe: https://panel.kw.krakow.pl/zgloszenie

Każdy członek klubu z przypisanym numerem klubowym ma zaimportowany profil ze składkami w systemie. Jeżeli nie wiesz jak się zalogować, spróbuj:

1. Wysłać przypomnienie o haśle poprzez stronę: https://panel.kw.krakow.pl/users/password/new
2. Założyć sobie konto użytkownika, które zostanie połączone z profilem i składkami poprzez unikalny numer klubowy na stronie https://panel.kw.krakow.pl/zarejestruj
3. Jeżeli masz problem i powyższe opcje nie działają, napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Facebook
Polubcie również nasz fanpage na Facebook - to kolejna forma informowania o tym co się w Klubie dzieje.

3. Spotkania w KW
Co tydzień w czwartki spotykamy się w lokalu Klubowym. Można wtedy pogadać z stałymi bywalcami, podpytać o jakieś szczegóły, załatwić sprawy mniej lub bardziej formalne w sekretariacie.
Organizowane też są różnego rodzaju spotkania tematyczne w inne dni tygodnia. Sa to np slajdowiska, wykłady, warsztaty, szkolenia itp. Wszelkie informacje o tego typu wydarzeniach pojawiają się na grupie dyskusyjnej i na stronie głównej KW.

4. Integracja
To chyba to w jakim celu przyszliście do KW - chcecie się w jakiś sposób zintegrować z klubowym środowiskiem
O tym jakie to są inicjatywy możecie poczytać w jednym z biuletynów Klubowych.
Nic samo jednak się nie stanie. Jeżeli nie będziesz aktywnie uczestniczyć w inicjatywach, które orgaizujemy, nie licz na to że ktoś sam do Ciebie podejdzie i Cie zintegruje :)
Nie robimy nic na siłę - więc musicie się wykazać inicjatywą ze swojej strony, aby poznać ludzi w KW. Naszym, Zarządu działaniem staramy się to w maksymalnym stopniu ułatwić ogranizując wszelakie inicjatywy ku temu. Jeżeli nie wyrazicie takiego zainteresowania, to nikt Was do tego nie zmusi.
Jeżeli już aktywnie bierzecie udział w życiu KW i uważacie, że czegoś Wam brakuje, a macie na to pomysł - to nie czekajcie i bijcie się z myślami czy warto napisać/odezwać się, tylko działajcie.
Jesteście jedną z osób tworzących ten Klub, poczujcie, że sami coś możecie zrobić.

5. Przywileje
Członkowstwo w KW Kraków daje Wam szereg możliwości i przywilei w tym też materialnych.
Macie możliwość skorzystania z wielu zniżek, zakupów grupowych, ubezpieczenia NNW itp.
Co roku jako KW przygotowujemy dla swoich czlonków szereg imprez takich jak:
- ognisko na rozpoczęcie i zakończenie sezonu,
- wigilia i jajeczko klubowe,
- Trytool,
- Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego,
- Memoriał Jana Strzeleckiego.
Co roku też przygotowujemy dla naszych członków kalendarze klubowe, które są dostępne dla nich nieodpładnie.
Dodatkowo w sezonie zimowym organizowane są sekcje wspinaczkowe na sztucznej ścianie - to świetna forma integracji dla klubowiczów.

To tylko kilka podstawowych informacji na początek dla Ciebie - jak się juz wkręcisz w życie klubowe poznasz wszelkie jego odmiany.

Na koniec pamiętaj - jesteś już teraz członkiem jednego z najstarszych i najprężniejszych klubów wysokogórskich w Polsce - reprezentuj go godnie.