KW banner 

X MAS już w najbliższy weekend 17-18.05.

Przygotowania do Memoriału idą pełną parą! Najważniejsza dla Was wiadomość jest taka, że ciągle trwają zapisy na X MAS oraz wersję Ultra. Formularze zapisów możecie znaleźć na stronie Memoriału:

X MAS: https://panel.kw.krakow.pl/zawody/x-mas-2019
MAS Ultra: https://panel.kw.krakow.pl/zawody/x-mas-2019-ultra

Poniżej prezentujemy krótki przegląd atrakcji towarzyszących tegorocznej jubileuszowej edycji MAS. Odbywają się one pod hasłem “Dzień Otwarty KW Kraków” – zapraszamy wszystkich miłośników wspinania oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu! Poza uczestnictwem w poniższych atrakcjach będzie to doskonała okazja aby dowiedzieć się czegoś o KW Kraków – w szczególności dlaczego warto zapisać się do nas i jak to zrobić. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rejestracji. Po szczegółowy program odsyłamy na stronę zawodów: https://mas.kw.krakow.pl/dzien-otwarty-kw-krakow/

Zacznijmy od atrakcji dla najmłodszych. Wspólnie z marką Petzl przygotowaliśmy konkurs: najlepsza praca plastyczna i najlepszy wiersz pod tematem: „Ja – mały wspinacz” zostanie nagrodzony regulowaną uprzężą biodrową lub pełną uprzężą wspinaczkową dla dzieci. Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie poniżej:
https://mas.kw.krakow.pl/konkurs-petzl-dla-dzieci

W czasie trwania zawodów fundacja “Taterniczek”, działająca przy Klubie, zaprasza na zabawy terenowe dla dzieci w wieku 5-10 lat. Równocześnie najmłodsi będą mogli skorzystać także z zajęć linowych – między innymi wspinaczki na wędkę. Specjalnie dla nich będziemy mieli przygotowane uprzęże pełne i biodrowe w małych rozmiarach.

Atrakcje linowe będą dostępne również dla dorosłych. Pod okiem doświadczonych klubowiczów można będzie spróbować wspinaczki na łatwych drogach z górną asekuracją. Przy okazji przedstawimy podstawowe zasady bezpieczeństwa, opowiemy o sprzęcie i kulturze wspinaczkowej. Jeżeli macie własne buty – weźcie koniecznie! Dla chętnych na mocniejsze wrażenia czekać będzie także zjazd tyrolką. Uprzęże i kaski zapewniamy. Nieopodal biura zawodów rozwieszona zostanie taśma do zabaw rozwijających zmysł równowagi – slackline to świetny trening dla wspinaczy ale i znakomity sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu w gronie znajomych lub rodziny.

Dla bardziej zaawansowanych wspinaczy poprowadzone zostaną warsztaty na których instruktor PZA – Asia Klimas (kierownik szkolenia KW Kraków) opowie o kluczowych zagrożeniach we wspinaczce skałkowej oraz metodach zapobiegania ryzykownym sytuacjom. 
Polecamy ten wykład zarówno początkującym wspinaczom jak i tym bardziej zaawansowanym.

Ryszard Emilewicz, instruktor PZA i trener, przeprowadzi zajęcia praktyczne dotyczące gimnastyki dla wspinaczy, prezentując ćwiczenia poprawiające mobilność i zapobiegające kontuzjom. Weźcie swoje karimaty!

Z kolei przedstawiciel Sekcji Taternictwa Jaskiniowego – instruktor PZA Paweł Ramatowski – opowie o tym w jaki sposób rozpocząć przygodę ze speleologią, o sprzęcie i technikach używanych w taternictwie jaskiniowym oraz urokach eksploracji “ósmego kontynentu”. Ciekawie zapowiada się także wykład Pawła adresowany także do wspinaczy – o kontroli sprzętu z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Ula Zimny, utytułowana zawodniczka biegów na orientację, pod egidą Sekcji Narciarstwa Wysokogórskiego, przygotowała zabawę kondycyjną, będącą kontynuacją serii biegów które organizowaliśmy w Krakowie jesienią i zimą – Jurajski bieg na orientację. Do wyboru będą dwie trasy, łatwa (ok. 3 km) i trudna (ok. 7 km, wymagająca orientacyjnie) w ciekawym terenie otaczającym Dolinę Będkowską. Weźcie buty do biegania i kompas!

Nasi partnerzy ze sklepu Polarsport proponują widowiskowe współzawodnictwo dla uczestników zawodów i kibiców: tradycyjnie już będzie można zmierzyć się z Hardym Balderem, czyli zabawą polegającą na pokonywaniu stołu metodami wspinaczkowymi – co wcale nie jest takie łatwe! Pojawią się również niespodzianki umilające integrację 

Po dniu pełnym emocji, zakończeniu zawodów i rozdaniu nagród zapraszamy wszystkich na ognisko integracyjne.