KW banner 

KW Kraków na Integrowaniu Przez Wspinanie

integrowanie przez wspinanie logo

 

W tym roku dołączamy do ekipy organizującej imprezę Integrowanie Przez Wspinanie, która odbędzie się 19-21 maja w dolinie Będkowskiej.

20 Maja naszą tymczasową siedzibą będzie łąka pod Dupą Słonia.

Znajdziecie tam nasz stoisko, a przy nim kilka osób, które w ciekawy sposób opowiedzą Wam o Klubie, jego historii oraz przekonają, że aby do niego należeć nie trzeba być koniecznie alpejskim wojownikiem :)

Przygotowaliśmy też dla Was też trochę atrakcji. Będą warsztaty z doświadczonymi instruktorami PZA jak i ciekawe zawody.

Na razie uchylimy tylko trochę rąbka informacji o atrakcjach jakie na Was tam czekają.

Warsztaty:

[Hop do dziury]: Paweł Ramatowski (STJ KW Kraków) czyli Pablo, doświadczony instruktor PZA i wieloletni eksplorator jaskiń (nagrody Kolosy 2006, 2016) pokaże Wam podstawy technik jaskiniowych, czyli jak wleźć i wyleźć bezpiecznie z dziury :) Będziecie mogli zobaczyć jak wygląda arsenał sprzętu jaskiniowego, czemu jest go tak dużo i jak go używać. Ci najwytrwalsi będą mogli poćwiczyć pod jego okiem podchodzenie i zjazdy na linie.

[Przyrządy asekurayjne]: Wojtek Szymendera (instruktor alpinizmu PZA, KW Kraków) bardziej znany jako Szymon, to osoba doskonale znana w środowisku wspinaczkowym. Dużo by pisać o jego doświadczeniu szkoleniowym i wspinaczkowym. Niech tutaj wystarczy fakt, że jako członek ekipy Kaskaderów (lata 70), do dziś pozostaje aktywnym instruktorem, wspinaczem no i rowerzystą. Rocznie robi więcej kilometrów na rowerze niż niejeden z nas samochodem :) Szymon opowie Wam jak przez lata wyglądała ewolucja sprzętu wspinaczkowego i podzieli się z Wami swoim doświadczeniem odnośnie tego co i kiedy najlepiej używać w dzisiejszej wspinaczce.

[Trening uzupełniający we wspinaczce]: Tomasz Ręgwelski “Mendoza” (instruktor PZA, KW Kraków), jako pierwszy powtórzył mistyczną “Nieznośnej lekkości bytu” VI.7  w jaskini Mamutowej. Na codzień pracuje w katedrze alpinizmu krakowskiego AWF, przez co metodykę treningu wspinaczkowego zna jak mało kto. Mendoza opowie i zaprezentuje Wam  co i jak ćwiczyć, aby zminimalizować ryzyko kontuzji wspinaczkowej. Zatem zobaczycie jakie ćwiczenia stosować do wzmocnienia mięśni antagonistycznych / głębokich, jak i do rozciągania tych funkcjonalnych. Poznacie też tajniki skutecznej rozgrzewki i treningu uzupełniającego.

[Związać skutecznie]: Łukasz Depta (instruktor alpinizmu PZA, KW Kraków,  hardrock-wspinanie.pl) ps. Zetor to źródło niespożytej energii, siły i pozytywnego nastawienia do świata. Jechać z Krakowa w Tatry na wspinanie rowerem? Dla niego to żaden problem :) Ma za sobą kilometry przewspinanych dróg ( w tym też nowych) w górach i skałach całego świata. Zetor pokaże Wam podstawowe węzły przydatne we wspinaczce i nie tylko. Dowiecie się które i kiedy najlepiej stosować.

[Przewiąż się bezpiecznie] Jasiek Kuczera (instruktor alpinizmu PZA, KW Kraków,  hardrock-wspinanie.pl). Jeśli ktoś ma zasługiwać na miano zimowego wojownika, to na pewno jest nim Jasiek. Na swoim koncie ma szereg powtórzeń, jak i nowych dróg zimowych o srogich wycenach i powadze. Jasiek opowie jak powinno się poprawnie przewiązać przez stanowisko, po zakończonej wspinaczce, aby bezpiecznie powrócić na ziemię. Sprzeda Wam też kilka przydatnych patentów, które pozwolą Wam ustrzec się błędów podczas tej, z pozoru prostej operacji.

[Trad'em go] Damian Granowski (instruktor PZA, KW Kraków, drytooling.pl). Damian sie wspina, dużo i mocno. To nasz czołowy zawodnik na zawodach drytoolingowych - rzadko się zdarza, aby nie stanął na pudle. Szczególnie upodobał sobie wspinanie tradowe jak i zimowe (drytooling). O tym pierwszym opowie trochę więcej podczas swoich warsztatów: dowiecie się jaki sprzęt i kiedy stosować do asekuracji 'na własnej', jakie są przydatne patenty, no i jak się wspinać bezpiecznie. 

DSC03736small

 

Poza warsztatami będą też dodatkowe atrakcje jak zawody we wspinaniu na czas, czy też nietypowym obuwiu :)

Więcej szczegółów podamy wkrótce.

Poza warsztatami i zawodami Pablo (Paweł Ramatowski) będzie miał prelekcję odnośnie ostatniej wyprawy STJ KW Kraków do Kanin, za którą ekipa otrzymała wyróżnienie na gali tegorocznych Kolosów.

Wieczorem zaś zapraszamy na klubowe ognisko i tajemniczy kocioł Grażyny :)


Tak więc, będzie się dużo działo - do zobaczenia w sobotę pod Dupą Słonia!