KW banner 

Orgnizatorzy MJS zapraszają na XI Polar Sport Skitour im Basi German

Już 5 marca 2016 odbędzie się XI Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi. Skitourowcy z całej Polski zmierzą się na trasie o długość około 12 km, gdzie suma przewyższeń sięgnie 800 m.

Impreza od kilku lat wpisuje się w krajowy kalendarz zawodów skitourowych i z roku na rok przyciąga coraz więcej entuzjastów tej młodej nadal w Polsce dyscypliny. Zawodnicy zmierzą się na trasie, której start i meta znajduje się na szczycie Mosornego Gronia, a cała pętla o długość około 12 km liczy w sumie 800 m przewyższenia.

Na mecie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę termoaktywną oraz możliwość udziału w losowaniu nagród, których wartość przekracza 50 tyś zł.

W ramach pakietu startowego organizatorzy przygotowali w tym roku zawojskie zbyrcoki czyli góralskie dzwonki, które otrzyma każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety, a także pamiątkowe koszulki i okolicznościowe naklejki. Na zwycięzców czekać będą pokaźne dzwonki wyprodukowane specjalnie na tę okazję przez zawojskiego rzemieślnika.

Jedenasta edycja zawodów Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi to nie tylko okazja do spotkania towarzyskiego ale również możliwość porówna się z najlepszymi zawodnikami z Polski, Czech oraz Słowacji.

Wpisowe jakie zawodnicy wpłacą za możliwość startu zostanie w całości przeznaczone na powołaną przez Polar Sport fundację „Na Start im. Basi German”, której celem jest pomoc podopiecznym z domów dziecka.
Start zawodów zaplanowano na 5 marca (sobota) o godzinie 11.00 na górnej stacji PKL Mosorny Groń w Zawoi. Dekoracja zawodników oraz losowanie nagród odbędzie się natomiast o godzinie 16 w Karczmie Styrnol.
Już dziś zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w imprezie.
Więcej informacji na temat zawodów łącznie z programem, regulaminem, zapisami znajduje się na stronie www ora FB:

http://zawody.polarsport.pl/
https://www.facebook.com/Polar-Sport-Skitour-im-Basi-German-310723648952156/?fref=ts1 4