banner SWW

Doszkalania skałkowe 2018

Zapraszamy na tradycyjny cykl doszkalań skałkowych. 

 

Cel doszkalań

Jak pokazały szkolenia w zeszłym roku, nawet doświadczeni członkowie klubu mają braki w niektórych technikach i podstawowej wiedzy.  Dlatego też do uczestnictwa w zajęciach chcemy zaprosić zarówno początkujących wspinaczy jak i  doświadczonych członków KW Kraków. Warsztaty pozwolą zweryfikować swoje umiejętności, nauczyć się czegoś nowego dzięki czemu możemy zapobiec potencjalnym problemom w górach. Pamiętajmy, że “uczymy się przez całe życie”, a nietrenowane umiejętności szybko zapominamy.

Standardowo szkolić się będziemy m.in. w zakresie:

  • Stanowisk

  • Asekuracji dynamicznej i statycznej na tzw. zrzutni

  • Wspinania w zespole na drogach wielowyciągowych

  • Autoratownictwa

Kolejne tematy mogą pojawiać się w miarę potrzeb i Waszych propozycji.

Termin i miejsce doszkalań

Miejscem spotkań, w zależności od poruszanej tematyki będą: Zakrzówek albo podkrakowskie dolinki.

Jak w ubiegłym roku, zajęcia będą prowadzone przez instruktorów KW Kraków i startują od godziny 16:00-17 do zmroku. Od tego sezonu zapisy na doszkalania prowadzimy przez panel klubowy - zakładka wydarzenia. Instrukcja obsługi panelu znajduje się tutaj. Szczegółowe informacje o kolejnych doszkalaniach pojawiać się będą na grupie SWW.

Zasady doszkalań w krótkim regulaminie poniżej:

1. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko członkowie KW Kraków (z opłaconymi bieżącymi składkami). 
Koszt zajęć to 20 zł (chyba że napiszemy inaczej). Zajęcia prowadzą najlepsi instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu :) 
2. O pierwszeństwie decyduje kolejność zapisów. Osoby mieszczące się w limicie (nazwiska widoczne na zielono) powinny niezwłocznie dokonać płatności za wydarzenie - w przeciwnym wypadku na ich miejsce wchodzą kolejni według listy rezerwowej. 
3. Jeżeli zapisaliście się i opłaciliście udział a z jakiś powodów chcecie zrezygnować, podobnie jak w przypadku innych wydarzeń klubowych - po Waszej stronie leży kwestia wskazania i rozliczenia się z osobą, która wejdzie za Was. 
4. Na zajęciach działamy na własnym atestowanym sprzęcie wspinaczkowym (nie dotyczy zajęć na zrzutni). 
5. W trakcie zajęć nad ziemią każdy uczestnik jest zobowiązany do założenia kasku. 
6. Zapisując się w panelu klubowym na doszkalania akceptujecie niniejsze zasady.