banner SWW

Zimowy wyjazd integracyjny KW Kraków. Dolina Kieżmarska 2014

Witajcie!
Zimowe Spotkanie Wspinaczkowo-Integracyjne naszego Klubu już chyba na stałe zagościło w kalendarzyku każdego członka naszej zacnej instytucji. Aby kalendarzyków kreślić nie trzeba było, tak i w tym roku planujemy uskutecznić podobny wypad. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz integrować będziemy się w pięknych okolicznościach przyrody okalających Dolinę Kieżmarską. Myślę, że każdy miłośnik białego szaleństwa znajdzie tam coś dla siebie.

Dla kogo to
Dla kogo przeznaczone jest to spotkanie: dla wszystkich chętnych. Przyjechać w celach towarzyskich może każdy, jest jednak jedno "ale". Zasadniczym celem tej imprezy jest wymiana doświadczenia pomiędzy wspinaczami z dłuższym stażem, a tymi którzy dopiero są na początku zimowej przygody z Tatrami. Przewidujemy uskutecznienie zimowego "przedszkola". Żeby wspinanie miało sens wymagane jest jakiekolwiek doświadczenie górskie letnie. Po prostu szkoda czasu na uczenie jak się zachować na stanowisku itp. Do tego bardzo wskazane jest odbycie przynajmniej kilku aktywnych wizyt na Zakrzówku w sektorze drytoolowym.
Spotkanie jest przewidziane w pierwszej kolejności dla członków naszego Klubu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyjechały tam również osoby nie należące do tej fantastycznej organizacji. Kiedy skończą się zapisy, damy znać jaki jest stan zajętości pokoju który zarezerwowaliśmy.
 
Przedszkole
Lista osób z doświadczeniem chętnych do poprowadzenia przedszkola znajduje się tutaj: Przedszkolanki Przedszkola im. KW Kraków
Zachęcamy do jej uzupełnienia tych, którzy chcą się podzielić swoim doświadczeniem, a tych którzy chcą trochę wiedzy łyknąć, do kontaktu z ewentualnymi partnerami. W szczególności warto umówić się na wizytę na Zakrzówku, aby trochę się poznać i podpatrzeć odrobinę patentów.
Należy również dodać iż nie jest to obóz, tj. nie będzie tam kierownika, ustalonego planu dnia, ani prowadzenia za rączkę. Jest to spotkanie integracyjne. Wszystkie wspinaczki w zespołach z różnym doświadczeniem będą się odbywały na zasadzie partnerskiej wymiany doświadczeń, a nie instruktażu/guidingu. Oznacza to również, że przedszkolaki będą musiały się napracować aby zasłużyć na wieczorne piwo :)

Spanie
W schronisku mamy zarezerwowany osobny budyneczek na 25 osób (spanie w śpiworach) w dniach 13-17.03.2014 . Cena noclegu to 8 euro za nockę.

Opłaty
Z cennikiem zapoznać możemy się na stronce schroniska: http://chataprizelenomplese.sk/cennik.html . Jak wspomniałem wyżej, nocleg będzie kosztował 8 euro za osobę za noc. Zaproponowano nam zamówienie obiadokolacji (8.50 euro). Obiadokolacja jest warta swojej ceny. Można sobie spokojnie takową pojeść, a w cenie jest również piwo bądź herbata. Jeśli ktoś takową jest zainteresowany, proszę wpisać się do arkusza:
 
Dojazd
Założyliśmy listę carpoolingową. Dostępna jest tutaj:

Ubezpieczenie
Warto przypomnieć iż akcje ratunkowe prowadzone przez HZS są płatne. Zatem gorąco zachęcamy do nabycia odpowiedniego ubezpieczenia (czyli takiego, które przewiduje pokrycie kosztów akcji ratunkowej). 

Zapisy i zaliczka
Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Każdy chcący wziąć udział w tej imprezie musi wypełnić poniższą ankietę:
Na chwilę obecną, jak wspomniałem wyżej, mamy rezerwację na 25 miejsc. O ilości posiłków, którymi jesteśmy zainteresowani chcę powiadomić schronisko z początkiem marca, w związku z czym zapisy przyjmujemy do końca lutego.
 
Proszę o świadome i przemyślane wpisywanie się na listę chętnych, ponieważ na podstawie listy będziemy składali do Schroniska ostateczną deklarację co do ilości chętnych (nocleg, obiadokolacja), w związku z czym będziemy zobligowani do wywiązania się z zapowiedzianej liczby chętnych pod względem finansowym!!! Dlatego też korzystając z doświadczenia z lat poprzednich będziemy zbierali bezzwrotne zaliczki w wysokości 5 euro od zdeklarowanej w ankiecie liczby nocy (czyli 2 noce 10 euro etc.). Zaliczka rzecz jasna będzie już częścią kwoty za zakwaterowanie. Zaliczkę w uprzednio podpisanej i opisanej kopercie proszę zostawiać w Klubie po czym odnotować ten fakt na specjalnej liście. Bardzo, ale to bardzo ewentualnie wpłaty można zostawiać Asi Klimas (też w kopercie i tylko łapiąc Ją na Reni!!)
 
W razie jakichkolwiek pytań śmiało piszcie :). Może się nawet zdarzy, że będę znał odpowiedź :)
 
Serdecznie zapraszamy na wyjazd!!
 
Sekcja Wspinaczki Wysokogórskiej KW Kraków