banner SWW

O Sekcji Wspinaczki Wysokogórskiej

SWW fot. Maciek Chmielecki


Co ? Jak to w Klubie Wysokogórskim Sekcja Wspinaczki Wysokogórskiej ? Po co ?

Z natury KW Kraków zrzesza ludzi uprawiających wspinaczkę we wszelakich jej odmianach. Owszem - nie istniała dotychczas dedykowana sekcja KW dotycząca wspinaczki, w przeciwieństwie do sekcji taternictwa jaskiniowego oraz sekcji narciarstwa wysokogórskiego.
Stworzenie takiej sekcji umożliwi lepszą organizacje w klubie, stąd też na wniosek Zarządu po 80 latach działalności Klubu zostaje powołana do życia Sekcja Wspinaczki Wysokogórskej.

No dobrze, co w takim razie będzie się działo?

Chcemy:
Uaktywnić i zintegrować nasze klubowe środowisko, aby osoby w nim nie były anonimowe, a właśnie tu mogły  budować  wzajemne zaufanie i zwiększyć szansę na znalezienia właściwego, nie przypadkowego partnera do wspinaczki w górach.
Chcemy:
Ułatwić przepływ informacji pomiędzy jej członkami, tak, aby dzielić się doświadczeniami, patentami i wiedzą, nowinkami prosto z gór.
Usystematyzować i rozwinąć temat szkoleń.

Ooooo... wreszcie jakieś konkrety, chciałbym wiedzieć więcej.

Mamy na celu :
(i) kursy - płatne - otwarte dla ludzi spoza klubu, które w większej części są już oferowane przez klub:

 • kurs wspinaczki skalnej,
 • kurs taternicki,
 • kurs lawinowy,
 • nowość: kurs wspinaczki górskiej.


(ii) rozwijanie umiejętności klubowiczów:

 • warsztaty z wspinania na własnej asekuracji,
 • szkolenia z zakresu autoratownictwa,
 • szkolenia lawinowe z nawigacji, z poruszania się po lodowcach, organizowania wypraw,
 • prelekcje, pogawędki np. o sprzęcie wspinaczkowym, hakówce itp.


(iii) obozów z instruktorami (letni i zimowy).

(iv) wyjazdy ad hoc - spotkania integracyjne, z ideą przekazywania informacji jako wymiany koleżeńskiej i spędzania aktywnie, razem wolnego czasu.

Pomagać w tym nam mają dofinansowania klubowe sięgające 70%, a wypracowane z działalności szkoleniowej w klubie.

Świetnie. Kto za tym stoi ? Chce pomoc, mam fajne pomysły - z kim mam się skontaktować ?

Struktura sekcji:

 • Mikołaj Pudo - przewodniczący, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Bartek Klimas - vice przewodniczący, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Joanna Klimas - szkolenia, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 • Bogumił Pawlak - działalność popularyzatorska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Przemek Kurczych - wspólne wyjazdy, miesięczne spotkania sekcji, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Marcin Świrek - koordynacja spotkań sekcji, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

To osoby odpowiedzialne za animowanie działań sekcji, jednakże wychodzimy z założenia, że jeżeli macie jakąś fajną inicjatywę, to nie czekajcie aż np szef sekcji wpadnie na ten sam pomysł, tylko piszcie, działajcie.

Będziemy wspierać wszystkie działania, które będą nas integrowały i zwiększały aktywność wspinaczkową zarówno w skałach jak i górach.

Tak więc przyjmiemy każde (nawet lewe) ręce :)

Kontakt do szefostwa sekcji to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu ułatwienia przepływu informacji pomiędzy członkami sekcji i wszystkimi zainteresowanymi jej działaniem została stworzona grupa dyskusyjna
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Członkowie KW otrzymają e-mail z zaproszeniem. Ci którzy mogli zostać pominięci - prośba o kontakt z
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.