banner SWW

Program sekcji 2018/19

Zapraszamy do lektury planu działań SWW na najbliższe miesiące. Są to nasze zamierzenia - ich ostateczny kształt będzie uzależniony od wielu czynników, w tym między innymi od zaangażowania członków w organizację przedsięwzięć, ale także od pogody, warunków. Uczestnictwo w większości z nich zarezerwowane jest dla członków Klubu, więc jeżeli jeszcze nie zapisaliście się, to tutaj możecie zapoznać się z częścią życia KW. Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń będą pojawiać się na grupach dyskusyjnych, zaś zapisy - w panelu klubowym. 

 

Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Mamy już za sobą 9. edycję tych wyjątkowych zawodów wspinaczkowych. masTej, tak jak każdej z poprzednich, towarzyszył znakomity duch wspólnej zabawy i rywalizacji - elementów, które jakby mogło się wydawać są trudne do pogodzenia. Niezależnie od tego, czy chcecie pokonywać własne słabości, spotkać się w skałach w fajnym towarzystwie czy dołożyć znajomym, musicie tu być. W kolejnej edycji możecie też uczestniczyć w charakterze organizatorów :)

Kiedy? Tradycyjnie w maju.
Podsumowanie IX. MAS

35972950 10216642205036715 8999206037135294464 n

 

Klubowe Wyjazdy w Skały

Co tydzień umawiamy się na wyjazd w skały w któryś z podkrakowskich rejonów. Jeśli nie masz szpeju ani partnera - ktoś zawsze pomoże. Dobre towarzystwo, motywacja i porady wspinaczkowe, przede wszystkim dobra zabawa i dużo wspinania.

Kiedy? Wyjazdy odbywają się co tydzień od wiosny do jesieni.

 

 

Wyjazd integracyjny w Góry Sokoleimage3004

Co roku, późną wiosną, spotykamy się w tym znakomitym rejonie na wyjeździe integracyjnym. Zwykle jesteśmy tuż przed sezonem górskim, a więc to doskonała okazja aby przypomnieć sobie do czego służą friendy albo i nauczyć się ich osadzania w granitowych rysach. Tradycyjnie zbieramy się w sobotę przy ognisku na campie.

Kiedy? Tradycyjnie na początku czerwca. 
Relacja z tegorocznego wyjazdu. 

 

P1080177

Doszkalania skałkowe

Doszkalania są formą powtórzenia i utrwalenia wiedzy po kursie skałkowym. Prowadzone przez najlepszych instruktorów PZA, przy symbolicznej odpłatności (w sezonie 2018: 20 zł) stanowią znakomitą okazję żeby odświeżyć sobie techniki linowe a może i nauczyć czegoś nowego. Wiedza i zasady wciąż ewoluują, więc i dla bardziej zaawansowanych wspinaczy jest to bardzo pożyteczna nauka. Doszkalania obejmują takie bloki jak wspinaczka wielowyciagowa, zakładanie stanowisk, autoratownictwo, asekuracja dynamiczna i inne.

Kiedy? W sezonie 2018 od połowy czerwca.

 

 

Szkolenia dla zaawansowanychP1050657

Szkolenia te obejmują techniki i umiejętności adresowane do osób, które bądź wspinają się sportowo na poziomie wyższym niż zwykle po kursie skałkowym, bądź mają już pewne doświadczenie górskie. Propozycje tych szkoleń obejmują na przykład techniki wspinania w rysach, hakówkę czy asekurację w piaskowcu (węzełki). Szkolenia są organizowane w zależności od zapotrzebowania członków KW.

Kiedy? Przez cały rok.
Szkolenie piaskowcowe (Hejszowina) - relacja

P1130114

 

Klubowy wyjazd w Tatry

Tatry są zwykle pierwszym krokiem do wspinaczki w górach o charakterze alpejskim. Większość z nas tutaj zaczyna swoją górską przygodą, sentyment do Tatr jest też głęboko zakorzeniony w naszej kulturze wspinaczkowej. Wyjazd klubowy nie ma na celu wprowadzenia Was za rękę w ten świat, ale doświadczeni koledzy doradzą jaką drogę wybrać, którędy zejść i jak zminimalizować ryzyka związane z górską wspinaczką. W sezonie 2018 planujemy działanie w Morskim Oku z noclegiem na Taborze. Wyjazd poprzedzony jest spotkaniem organizacyjnym, na którym omawiamy wybór dróg

Kiedy? 6-8 lipca 2018 r.
Relacja z wyjazdu

 

 

Wyjazdy w AlpyDSC08565

W okresie wakacyjnym, kiedy w wyższych partiach Alp śnieg już znika, tradycyjnie klubowicze organizują wyjazdu w najciekawsze górskie rejony wspinaczkowe. Jest to znakomita okazja aby przekonać się, że działanie w takich miejscach jak Val di Mello, Delfinat czy wreszcie Chamonix, to nie jest coś nieosiągalnego dla tatrzańskiego wspinacza. Możecie liczyć na dobrą radę w zakresie logistyki działania i doboru celów a także dobre towarzystwo na miejscu. W tym sezonie kolejny raz zapowiada się wyjazd mocnej grupy do Cham, ale prawdopodobnie będzie też alternatywne zgrupowanie w Val di Mello.

Kiedy? Sierpień 2018 r.

33250558 1986757104730732 177654355762085888 o

 

Warsztaty i prelekcje w Klubie

Choć sezon letni nie sprzyja przesiadywaniu w klubowych piwnicach, mamy też sporo wydarzeń typu stacjonarne warsztaty bądź prelekcje ciekawych osób. To okazja aby posłuchać np. o historii prowadzenia Superaty Młodości i Metallici na Mnichu - opowiadali o tym autorzy dróg. Był u nas Tomasz “Mendoza” Ręgwelski z prelekcją na temat treningu wspinaczkowego, Magda Terlecka prowadziła zajęcia z ćwiczeń uzupełniających dla wspinaczy, nasi klubowicze prowadzą bardzo ciekawe slajdowiska na temat rejonów wspinaczkowych, w których się specjalizują. Kameralna atmosfera i mnóstwo inspiracji gwarantowane!

Kiedy? Przez cały rok.

 

Zjazd klubowy33985443823 7be8c3f02f k

Jesienią 2018 r. planujemy organizację weekendu poświęconego podsumowaniu sezonu letniego, integracji i szkoleniu. W założeniu ma być to spotkanie wszystkich klubowiczów na Jurze Północnej, z wieczornym ogniskiem i imprezą - ale też oczywiście wspinaniem. Na sobotę i niedzielę mamy pomysł na dodatkowe atrakcje, jakie one będą dowiecie się w swoim czasie.

Kiedy? 19-21 października 2018 r.

 

andrzejkiAndrzejki

Tradycyjnie, korzystając z przełomowego okresu międzysezonowego, zapraszamy na spotkanie na Hali Gąsienicowej - w Centralnym Ośrodku Szkolenia PZA “Betlejemka”. Choć spotkanie to jest znane z hucznych imprez, to zwykle też stanowi dobrą okazję aby rozpocząć zimowy sezon wspinaczkowy.

Kiedy? 30 listopada - 2 grudnia 2018 r.

 

Porządki w skałachsprzatanie

Jako Klub Wysokogórski czujemy się odpowiedzialni za nasze lokalne rejony wspinaczkowe. Łącząc przyjemne z pożytecznym, na początku sezonu zimowego i letniego spotykamy się w jednym z nich, zbieramy śmieci, usuwamy zarośla, budujemy podesty i schody. Po pracy czas na wspólne wspinanie, grilla, ognisko. Jesienią polem działania jest zwykle Zakrzówek, wiosną - rejony skałkowe na których odbywać się będzie Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego.

Kiedy? Słoneczne Skały - 10 listopada

 

27628560 1846694072070370 5845304420585566142 oRozpoczęcie sezonu drytoolowego na Zakrzówku

Przy okazji jesiennego sprzątania sektorów wspinaczkowych na Zakrzówku zapraszamy na “mały TryTool” - będą wędki, klubowy sprzęt wspinaczkowy (dziaby i raki techniczne), będą także doświadczeni klubowicze którzy doradzą w zakresie techniki wspinania.

Kiedy? 17 listopada 2018 r.

 

Treningi na panelutrening

“Zima, zima, nasza zima - kampus, drążek, kreatyna”. Okres jesienno-zimowy dla większości wspinaczy wiąże się z wizytami na ściance. Mimo tego, że jako klub wysokogórski skupiamy się przede wszystkim na formach wyższych niż kilkumetrowe przystawki bulderowe, to doceniamy walory treningowe takiej formy aktywności. Jeśli masz wrażenie że do tej pory wizyty na ściance nie miały głębszego celu a książki Horsta to czarna magia - może czas to zmienić?

Kiedy? Październik - kwiecień.

 

29352409 1909221762484267 1764791955718951794 oMitingi bulderowe na ściankach wspinaczkowych

Po udanym debiucie w minionym sezonie - w kolejnym szykujemy serię mitingów/zawodów bulderowych na krakowskich ściankach. Poza dobrą zabawą i spotkaniem ze znajomi to znakomita okazja aby sprawdzić swoją formę i efekty treningu.

Kiedy? Styczeń - marzec

 

 

Wyjazd do Białej WodyDSC00825s

Tradycyjnie na początku roku jeździmy pod namiot na tabor w dolinie Białej Wody. Choć zwykle warunki nie pozwalają na realizację ambitnych założeń, to rejon ten obfituje w fajne lodospady i nie wracamy z pustymi rękami. A i sam pobyt na zasypanym śniegiem taborze jest wartościowym doświadczeniem. Siarczysty mróz, dym ogniska i smak pieczonej na nim kury pamięta się długo - spróbujemy to i w najbliższym sezonie powtórzyć.

Kiedy? 5-6 stycznia 2019

tt

 

TryTool 2019

Po zeszłorocznej przerwie reaktywujemy ideę TryToola - w nieco zmienionej formie, albowiem charakter sportowy przejmuje impreza zainaugurowana w sezonie 2018 pod nazwą “Mroźne Ostrza”. Następny TryTool będzie miał charakter zdecydowanie szkoleniowy i towarzyski, o szczegółach będziemy informować jesienią :)

Kiedy? 3 luty 2019

 

Mroźne Ostrza 2019mo

Pierwsza edycja zawodów drytoolowych, odbyła się w nowo otwartym rejonie Zimny Dół. Wrażenia uczestników wydawały się pozytywne, spróbujemy więc pójść dalej tym tropem i podtrzymać dobrą passę. Poprzeczka jest postawiona wysoko - sprawdźcie sami czy damy radę.

Kiedy? 2 luty 2019

 

lodyWeekend lodowy

Wspinanie lodowe rządzi się swoimi prawami - wszystko zależy od dobrych warunków, a z tymi jest różnie. Jeżeli sezon na to pozwoli, spróbujemy wybrać się razem w któryś z niedalekich rejonów oferujących liczne i łatwo dostępne lodospady. Założenie jest takie, żeby “przełamać lody” i rozwspinać się w tej formacji. Czy to będą pierwsze kroki, czy prowadzenie piątek, na pewno przełoży się. Grunt to ostry szpej!

Kiedy? 9-10 luty 2019

wyjazd

 

Zimowy wyjazd klubowy

Analogicznie do letniego wyjazdu do Morskiego Oka - zimowa edycja ma być przede wszystkim okazją do integracji, wymiany doświadczeń i być może postawienia pierwszych kroków we wspinaczce zimowej. Rejon działania wybierany jest między innymi pod kątem łatwo dostępnych, stosunkowo prostych dróg nadających się dla początkujących zimowych łojantów. Może to być przykładowo Popradzkie Pleso, dolina Kieżmarska lub Morskie Oko.

Kiedy? Popradskie Pleso, 17-21 marca 2019

 

Wiosenny wyjazd na westwest

Myślami już jesteśmy przy sezonie letnim. Co może być lepszym podsumowaniem zimy spędzonej na zakurzonym panelu niż solidna dawka ciepła i słońca na weście? Nic też lepiej nie motywuje do uczciwego treningu niż perspektywa długich, przewieszonych dróg w najlepszej jakości pomarańczowym wapieniu - czy to w Hiszpanii, czy w Grecji?
Kiedy? Marzec 2019