banner SWW

XXVI Memoriał Jana Strzeleckiego - Czekamy

Strzelecki logo

Czekamy

Obecny sezon „zimowy” dla miłośników skialpinizmu w Polsce jest sztuką czekania. Z każdym mijającym weekendem dochodzi do nas co raz dobitniej, że to czekanie na cud.

Choć w Tatrach ponad górną granicą lasu ze śniegiem nie jest tak źle, jak choćby w Beskidach, to wciąż nie wiemy czy ta ilość śniegu będzie wystarczająca do rozegrania 15 marca XXVI Memoriału Jana Strzeleckiego bez nadmiernego narażania przyrody i uczestników. Obecnie czekamy na decyzję TPN.

Zaplanowaliśmy bazę zawodów w schronisku w Roztoce oraz powtórzenie trasy, która z powodu nadmiaru śniegu nie odbyła się w zeszłym roku czyli: Schr. Roztoka - Morskie Oko - Szpiglasowa Przełęcz - Dolina 5 Stawów Polskich - Schr. Roztoka. Dodatkowo tradycyjny odcinek fakultatywny. Od ilości śniegu będzie zależał przebieg i szczegóły trasy.

W razie decyzji odmownej zaproponujemy Wam w pierwszych dniach marca alternatywną lokalizację zawodów. Wtedy też ogłosimy regulamin zawodów i uruchomimy zapisy. Niezależnie od miejsca rozgrywania XXVI Memoriału Jana Strzeleckiego terminem pozostaje 15 marca.

Informacje będą publikowane na stronie zawodów oraz na portalu facebook.

Niech śnieg będzie z nami!
Organizatorzy Memoriału Jana Strzeleckiego