banner STW

O sekcji

strona zdjecie 1W poniedziałek 16 marca o 20.30 odbyło się w naszym klubie spotkanie osób zainteresowanych stworzeniem podgrupy w KW Kraków zajmującej się turystyką wysokogórską. Spotkanie było burzliwe i owocne :)
Zdania co do formalnego umocowania grupy "turystycznej" są podzielone, więc zaczyna działać nieformalnie, w końcu nie od definicji będzie zależało jej powodzenie.
Mi przypadła przyjemność (mam nadzieję) poprowadzenia jej przy Waszym wsparciu.

A więc do rzeczy :

Po co nowa sekcja ?
- dotychczas brak było ogniwa łączącego członków KW uprawiających ambitną turystykę wysokogórską z klubowiczami o większym doświadczeniu wspinaczkowym i wyprawowym.

Jakie mamy cele ?
- wsparcie dla klubowiczów zdobywających wierzchołki np. Alp czy Pamiru drogami normalnymi o niskich trudnościach
- wzrost umiejętności klubowiczów do samodzielnego działania w górach: od wyboru celu, zaplanowania wyjazdu w nieznany teren, po napisanie relacji :)
- dla zainteresowanych umożliwienie rozwoju w kierunku wspinaczki wysokogórskiej (przy udziale SWW)
- wsparcie dla inicjatywy "Virgin Peaks", czyli wejść na niezdobyte do dziś wierzchołki np. wschodnich Himalajów
- zapewnienie komunikacji między członkami grupy

strona zdjecie 2Co zamierzamy robić ?
- zorganizować szkolenia i wykłady zgodne z profilem grupy, np. z nawigacji, poruszania się w terenie lodowcowym, autoratownictwa
- zorganizować spotkania zapoznające klubowiczów z topografią - czy to bliskich Tatr, czy Alp, czy np. Hindukuszu Centralnego
- zaplanować i przeprowadzić weekendowe wycieczki na tatrzańskie szczyty i granie
- utworzyć i prowadzić grupę dyskusyjną oraz organizować spotkania sekcyjne
- wspólnie trenować

Dla kogo?
- dla każdego w KW, kto ma chęci. Dla zainteresowanych turystyką wysokogórską, dla wspinaczy w stanie spoczynku lub odpoczynku, dla osób, które chcą zrobić następny krok od skałek i panelu w Tatry, dla wszystkich w czasie warunków które nie pozwalają na wspin ;)

Do Sekcji Turystyki Wysokogórskiej nie trzeba się w żaden formalny sposób zapisywać - wystarczy czytać grupowe maile i działać, działać, działać :)

Liczymy na Wasze zaangażowanie i pomysły.

Całość komunikacji wewnątrz sekcji będzie się odbywać przy użyciu osobnej grupy dyskusyjnej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., której zadaniem jest organizacja naszych wspólnych wyjazdów, prowadzenie doszkalań itp. 

Wszelkie informacje jak do niej sie zapisać znajdziecie na naszej stronie