banner STW

Integracyjny weekend GTW

GTW 1

W ostatni weekend Grupa Turystyki Wysokogórskiej KW Kraków szkoliła się w warunkach zimowych i integrowała na Rysiance. Pierwszego dnia odbyły się bardzo ciekawe i niestandardowe warsztaty survivalowe prowadzone przez członków Świętokrzyskiego Zgrupowania "326" przedstawiające techniki przetrwania w chwili znalezienia się w sytuacji skrajnej w warunkach zimowych w terenie górskim np. zagubienie się, załamanie pogody, uraz.

GTW 3

Po wykładach teoretycznych rozpoczęły się zajęcia praktyczne: rozpalanie różnego rodzaju ognisk, kopanie śnieżnych schronów (co przyniosło wszystkim najwięcej uciechy :-), gotowanie herbatki z igliwia, robienie improwizowanych plecaków itd.

GTW 5

Zajęcia sobotnie zakończyły się śpiewającą integracją przy pifku. Nocowaliśmy w namiotach co skłoniło sporo osób do refleksji nad posiadanym sprzętem biwakowym i zainicjowało wymianę wzajemnych doświadczeń w tej kwestii.

GTW 4

W niedzielę Michał Semow (instruktor narciarstwa wysokogórskiego PZA) przypomniał nam co robić a czego nie w górach wysokich w zimie i jak dbać o bezpieczeństwo własne i towarzyszy w terenie zagrożonym lawinami. Generalnie działo się dobrze i dużo co napawa optymizmem i motywuje do organizacji kolejnych tego typu spotkań.

GTW 6

GTW 9

GTW 7

 zdjęcia: Katarzyna Pomykała, Małgorzata Kozak, Miłosz Grabski