Prelekcja Petera Holubka "Jaskinie Niżnych Tatr" w KW

27.03.2014 o godz. 19.00 siedzibę KW odwiedzi gość specjalny - zaprzyjaźniony od wielu lat z naszą Sekcją, jeden z najbardziej znanych słowackich grotołazów  – Peter Holubek ze Speleoklubu Nicolaus
.

Peter jest grotołazem do szpiku kości – na co dzień pracuje jako speleolog w Muzeum Ochrony Przyrody i Speleologii w Liptowskim Mikulaszu, jest autorem kilkuset publikacji poświęconych szerokiemu spektrum badań speleologicznych, przede wszystkim jednak zasłynął jako wybitny eksplorator i znawca jaskiń Niżnych Tatr. Od początku lat 90. intensywnie uczestniczy w licznych międzynarodowych ekspedycjach, m.in. do jaskiń Macedonii, Kosowa, Rosji (w tym Syberii i Uralu), Mongolii, Chin, Ukrainy – kilkakrotnie eksplorował jaskinie (wtedy jeszcze ukraińskiego ) – Krymu… Ponadto jest współorganizatorem projektu udostępnienia dla ruchu turystycznego jaskini Staniszowskiej w Dolinie Janskiej (Niżne Tatry), która – podobnie jak kilka sąsiadujących, nieudostępnionych jaskiń – często gości członków Sekcji, również dopiero aspirujących;)

W imieniu Petera mamy przyjemność zaprosić na wędrówkę po jednym z najciekawszych rejonów jaskiniowych na Słowacji – czyli prelekcję pt. „Jaskinie Niżnych Tatr”, która odbędzie się w czwartek 27 marca br. o godz. 19.00 przy ul. Pędzichów 11/10a w Krakowie.