banner SNW

Relacja z ALPIN SPORT Tatrzański Bieg pod Góre

19 października 2013 roku odbył się  VI Polartec® Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę. Zawody te cieszą się coraz większym zainteresowaniem zawodników z naszego Klubu. Pomimo, że zapisy rozpoczęły się już 19 marca i ze względu na duże zainteresowanie limit miejsc wyczerpał się po około 4 godzinach, do startu w zawodach zgłosiło się aż siedem osób z KW Kraków.

                Jak to bywa w przypadku biegów górskich na trasie można było się spodziewać wszystkiego. Zaraz po starcie czekał na zawodników dwu kilometrowy odcinek asfaltu, po którym wbiegliśmy na kamienisty szlak biegnący do Myślenickich Turni. Odcinki te były jednymi gdzie można było bezpiecznie wyprzedać i pracować na jak najlepszą pozycję. Po minięciu pośredniej stacji kolejki PKL-u wbiegaliśmy na wąski szlak, który dość stromo biegł w górę, po kilkuset metrach dały znać o sobie górskie warunki, a na ścieżce pojawiły się zalodzone miejsca, które po około pięciuset metrach zaczęły zamieniać się w coraz głębszy śnieg. Zależnie od miejsca śnieg zmieniał się: od mocno zmrożonego, po którym można było spokojnie maszerować, do "cukru", który usypywał się z pod nóg. W tych miejscach można było zauważyć, który z zawodników pierwszy raz wybrał się w "ekstremalnych" warunkach w góry. Ostatnie dwieście metrów "biegu" to strome podejście do mety zlokalizowanej na szczycie Kasprowego Wierchu.

 

                Po szybkim zejściu ze szczytu do budynku kolejki trzeba było odstać swoje w sznurku po odbiór depozytów i aby zjechać do Kuźnic. Czas ten można było umilić sobie zajadając banana i popijając wodą z sokiem zapewnionymi przez organizatorów. W "Bistrze pod Smrekami" czekał na nas gorący posiłek oraz tablica z wynikami, a w Dyrekcji TPN-u oczekiwały już nagrody oraz coś słodkiego.

                Wśród mężczyzn zawody wygrał Daniel Wosik, a wśród kobiet Dominika Wiśniewska-Ulfik. Wśród naszych zawodników najlepiej spisali się: Jurek Kwoczyński, który zajął wysokie 17 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz Mikołaj Lelito, który zajął wysokie 3 miejsce wśród ratowników górskich.

Miejsce w klasyfikacji generalnej

Miejsce wśród zawodników KW Kraków

Zawodnik

Klub

Czas

Strata do zwycięzcy

1

-

WOSIK DANIEL

RMD MONTRAIL TEAM/MUKS THM OSTROWIEC ŚW.

00:53:02,2

 

17

1

KWOCZYŃSKI JERZY

KW KRAKÓW

01:01:43,5

08:41,3

65

2

LELITO MIKOŁAJ

KW KRAKÓW TOPR

01:09:24,8

16:22,6

71

3

KOPYCZOK MICHAŁ

TYSŁAWA TEAM/KW KRAKÓW

01:09:43,2

16:41,0

77

4

OSTROWSKI ALEKSANDER

GOPR BIESZCZADY/KW KRAKÓW/WETLINA

01:10:37,4

17:35,2

217

5

KULCZYCKI SEBASTIAN

KW KRAKÓW

01:24:09,3

31:07,1

271

6

KURCZYCH PRZEMYSŁAW

KW KRAKÓW

01:30:50,8

37:48,5

321

7

GÓRALCZYK ANDRZEJ

KW KRAKÓW

01:40:29,0

47:26,8