banner SNW

Test biegowy na 5 km - dla biegaczy, nie biegaczy, skiturowców i dla wszystkich , którzy tylko mają ochotę ...

W ramach klubowej grupy biegaczy, którzy trenują wg rozpisek trenera Krzyśka Janika, powinniśmy zrobić test biegowy  na 5 km, tym samym chciałbym zaproponować zrobienie wspólnie takiego testu w następną sobotę, to jest  9 listopada.

Dla niewtajemniczonych, którzy są zainteresowani trenowaniem wg planów treningowych Krzyśka Janika zachęcam do kontaktów z Tomkiem Owerko. 

Wracając do testu, możemy go zrobić za free, w ramach inicjatywa Park Run ( www.parkrun.pl) w ramach, której w kilku miastach Polski odbywają się biegi na 5km na stałej trasie z pomiarem czasu. W Krakowie są one organizowane w sobotę o 9:00. Trasa, jak na Kraków przystało jest klasyczna, czyli wokół Błoni :-)

Zainteresowanych odsyłam na stronę : http://www.parkrun.pl/krakow/

 

Warunkiem wzięcia udziału w biegu jest wcześniejsze dokonanie rejestracji na stronie  http://www.parkrun.pl/rejestracja/. Po jej dokonaniu otrzymuje się e-mail'em osobisty kod kreskowy, który trzeba wydrukować i zabrać ze sobą na bieg.

Inicjatywa Park Run jest o tyle fajna, że można z niej skorzystać praktycznie w dowolnym czasie. Jak ktoś nie da rady 9.11, to będą kolejne soboty.

Pozwala to na rozwiązanie problemu jak, gdzie i kiedy się umówić na wspólny test.  

W kwestii samego testu można do tego podejść, jako do pewnej mobilizującej formy rywalizacji między nami, ale nie jest to celem samym w sobie. Jest to przede wszystkim łatwy sposób, aby okresowo zbadać swoją formę i na tej podstawie obliczać sobie tempa treningowe wg kalkulatora biegowego udostępnionego na stronie Krzyśka Janika (http://www.runningperformance.pl/)  lub innych tego typu narzędzi dostępnych w Internecie.

Do wspólnego biegu zachęcam Wszystkich, którzy biegają lub dopiero myślą o regularnym bieganiu.

Pozdrawia i do zobaczenia 9 listopada.

Sebastian Kulczycki vel Senior