banner SNW

Olek jedzie na Gasherbrum 2

Gasherbrum II 8035 Ski Expedition 2015

Olek Ostrowski (wraz z Piotrkiem Śnigórskim) uderza na kolejny ambitny cel - tym razem zjazd z Gasherbruma II. 

Poniżej znajdziecie kilka informacji o jego wyprawie. 

Czasu do wyjazdu jest niewiele, a chłopaki jeszcze nie mają uzbieranej kaski na wyjazd. Jeżeli byście chcieli ich wesprzeć w tej wyprawie - zróbcie to na portalu Polak Potrafi

 GII

Góry i narty…
… to nasze dwie największe pasje, a ich połączenie sprawia nam najwięcej przyjemności i satysfakcji. W ostatnich latach koncentrujemy się na górach najwyższych. Rozrzedzone powietrze, ogromne przestrzenie i jazda na nartach na „dachu świata”, czyli połączenie przygody i wyzwania o charakterze sportowym, sprawia że czujemy się we właściwym miejscu, w idealnym dla nas czasie. W tym roku postawiliśmy przed sobą kolejne, wielkie…

Wyzwanie
Organizujemy pierwszą polską wyprawę narciarską w Karakorum.

Cel
Gasherbrum II to ośmiotysięcznik leżący na granicy Pakistanu i Chin. Chcemy go nie tylko zdobyć drogą klasyczną, ale przede wszystkim, jako PIERWSI POLACY w historii, zjechać z niego na nartach. Użycie nart pozwoli nam również na szybsze przemieszczanie się między obozami, w kopnym śniegu, podczas aklimatyzacji.
Dzięki nim, skrócimy czas przebywania na niebezpiecznych wysokościach do absolutnego minimum. Początek ekspedycji zaplanowaliśmy na połowę czerwca i potrwa do sierpnia 2015 roku.

Ubiegłoroczny wyczyn Olka odbił się dużym echem, nie tylko w środowisku górskim, lecz mówiono o nim także w mediach ogólnopolskich m.in. radio RMF FM, Gazeta Wyborcza, Fakty TVN, Góry, Ski Magazyn, Gazeta Górska. Olek Ostrowski gościł na największych imprezach podróżniczych takich jak: Krakowski Festiwal Górski, Ogólnopolskie Spotkania Podróżników Kolosy i wiele innych.

Olek został również zaproszony do Dzień Dobry TVN.
Z wyprawy na Cho Oyu, Olek Ostrowski przywiózł materiał filmowy, z którego powstała bardzo dobrze odbierana opowieść dokumentalna „Dzięki wszystkim, jesteście wielcy!”. Film otrzymał specjalne wyróżnienie od Martyny Wojciechowskiej i magazynu National Geographic Traveler na 12. Krakowskim Festiwalu Górskim. Aktualnie posiada przeszło 10 000 wyświetleń w serwisie Vimeo.
Aktualnie patronat medialny nad naszą wyprawą objęły duże serwisy internetowe o tematyce górskiej i narciarskiej: drytooling.com.pl, wspinanie.pl, powder.pl jak również Polskie Radio.

GII piotr profilGII olek profil