banner SNW

SNW - pierwsza porcja planów na 2015 w pigułce

W Krakowie tej jesieni było już chyba więcej mroźnych dni niż w całym ubiegłym sezonie narciarskim, więc nadzieje na śnieżną zimę szybko pęcznieją. Czas najwyższy podzielić się z Wami pierwszą porcją planów na sezon 2014/2015. Oczywiście wszystkie propozycje skierowane są do aktywnych członków KW Kraków.

 

1. Szkolimy się!

- doszkalania z techniki jazdy. Na wieczorne i weekendowe wypady na stoki narciarskie zapraszają instruktorzy Ula Zimny, Dominik Malec, Olek Ostrowski i Michał Poliński. Wielka sprawa! Koleżanka i koledzy zadeklarowali czas, aby popracować społecznie nad naszą techniką przed pełnią sezonu. Szczegóły na bieżąco publikujemy w grupie dyskusyjnej SNW.

- w dniach 9-11 stycznia 2015 w Moku odbędzie się podstawowy kurs lawinowy dla członków KW (niezależnie od tego czy preferuja poruszanie się zimą na butach, nartach, czy innych dechach ;) ) Kurs przeprowadzi Tomek Nodzyński z ekipą Fundacji im. Anny Pasek. Cena promocyjna, zapisy trwają do 15 grudnia 2014, są jeszcze wolne miejsca. Formularz zgłoszeniowy.

- w dniach 7-8 marca 2015 w Tatrach Wysokich mamy zaplanowane szkolenie z działalności skialpinistycznej w terenie narażonym na lawiny. Szkolenie adresowane wyłącznie dla narciarzy z doświadczeniem górskim przeprowadzi Tomek Nodzyński. Zapisy ruszą wkrótce.

- w dniach 12-17 kwietnia 2015 organizujemy szkolenie alpejskie dla skialpinistów z pewnym doswiadczeniem górskim (w Wysokich Taurach lub Alpach Oetztalskich, w terenie lodowcowym). Szkolenie poprowadzi Zbyszek Młynarczyk, przewodnik IVBV. Zapisy trwają do 15 grudnia. Są jeszcze wolne miejsca. Formularz zgłoszeniowy.

Ponadto w planach mamy podstawowy kurs narciarstwa wysokogórskiego realizowany w Krakowie (wykłady) i w Tatrach (zajęcia praktyczne). Szczegółowe informacje powinny pojawić się po Nowym Roku.

 

2. Ski-serwis.

Odbyły się już dwa spotkania, na których wykorzystywaliśmy klubowy sprzęt do ostrzenia krawędzi, uzupełniania ubytków w ślizgach, smarowania nart, regeneracji kleju na fokach, itp. Kolejne spotkania serwisowe są anonsowane za pomocą grupy dyskusyjnej SNW.

 

3. Prelekcje, filmy, slajdy.

Trzeba zacząć z grubej rury: Olek Ostrowski zaprasza 17 grudnia o 18.30.

Jeśli masz pomysł, zdjęcia, filmy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zorganizujemy spotkanie.

 

4. Wypożyczalnia sprzętu lawinowego służy sprzętem wszystkim członkom KW Kraków.

5. Memoriał Jana Strzeleckiego odbędzie się 14 marca 2015

 

Wszystkie inne bieżące sprawy anonsowane są w grupie dyskusyjnej SNW.

W imieniu SNW,

Wojtek Bieniek