banner SNW

Towarzyskie zawody Vertical Race

Informujemy, iż SNW organizuje dla członków i sympatyków KW Kraków oraz niezrzeszonych w KW miłośników narciarstwa towarzyskie zawody skialpinistyczne w formule Vertical Race.
Ten typ zawodów nie jest do tej pory rozgrywany w Polsce (zarówno PPA, jaki PP PZA obejmują tylko biegi indywidualne i zespołowe), a jest rozgrywany w ramach poważnych cyki zawodów np. Pucharu Świata.

 Przykładowy filmik prezentujący charakter zmagań:Obecnie sytuacja śniegowa nie należy do optymalnych ale prognozy nie są fatalne więc jesteśmy dobrej myśli. Zawody w proponowanej formule nie wymagają dużej ilości śniegu bo składają się tylko z podbiegu. Takie zawody będą dobrą okazją do pierwszych startów dla osób które do
tej pory nie rywalizowały na nartach turowych a także świetnym sprawdzianem dla osób planujących start w poważniejszych zmaganiach np. Pucharze Pilska czy zawodach tatrzańskich.

Wstępnie lokalizacja zawodów to Polczakówka - Ośrodek Narciarski, Rabka-Zdrój.

Proponowany termin to 15.02.2014 (sobota)

Kwestia śniegu jest naturalnie oczywista dlatego zarówno termin jak i miejsce zawodów nie może być w tej chwili podane na 100% ale należy te propozycje traktować jako bardzo prawdopodobne.

Dla osób które nie posiadają własnego sprzętu mamy dobrą wiadomość. Będziemy organizować dostępną na miejscu wypożyczalnie sprzętu narciarskiego przy wsparciu partnerów sprzętowych KW Kraków.

Podkreślamy, że formuła zawodów umożliwia start bez względu na stopień zaawansowania - nawet zupełnie początkujący mogą spróbować sił!

Dalsze informacje będą podawane na grupie dyskusyjnej Sekcji Narciarstwa Wysokogórskiego KW Kraków. Zapraszamy!

Pozdrawiamy

Tomek Owerko
Dominik Malec
Wojtek Bieniek