KW banner 

Trytool 2015 - relacja

Trytool2015 plakatKolejny Trytool za nami. Przed szerszą relacją trochę statystyki, która daje pogląd co to wielkości tej imprezy:

  • ponad 200 osób zgłoszonych przez formularz internetowy na warsztaty i ABC (zamknięty z powodu zbyt dużej ilości chętnych),

  • w sobotę finalnie 189 osób zarejestrowało się w biurze imprezy,

  • w zawodach wystartowało 11 zespołów (2 żeńskie, 2 mieszane, 7 męskich),

  • ponad 700 wysłanych maili na grupę organizacyjną Trytool 2015,

  • ponad 140 godzin pracy w terenie spędzonych na przygotowanie 5 nowych dróg drytoolowych (ubezpieczonych w ringi dostarczone przez PZA), oczyszczenie ABC, przygotowanie terenu itp,

  • kilka ton luźnej skały zrzuconej podczas wspomnianych przygotowań,

  • niezliczona ilość godzin poświęcona na koordynowanie i dogranie całości imprezy,

  • ok 50 osób mniej lub bardziej zaangażowanych w organizację Trytool 2015,

  • podczas samej imprezy zagotowaliśmy 70 litrów wody na herbatę i kawę,

  • oraz zużyliśmy 250 herbat i słoik kawy rozpuszczalnej.

Ciepłe napoje posłużyły do popicia 26kg kiełbasy, 6kg ketchupu i 18 bochenków chleba, a do obsługi imprezy wynajęte zostały dwie przenośne toalety typu Toi Toi :)

 

To tyle liczb i statystyk :) Impreza jak co roku cieszyła się dużą popularnością zarówno wśród osób początkujących, jak i tych, którzy już mają doświadczenie we wspinaniu zimowym.

 

W tym roku pogoda nam wyjątkowo sprzyjała, kilka stopni mrozu i bezchmurna, słoneczna  pogoda stworzyły idealne warunki dla adeptów wspinaczki zimowej jak i zawodników startujących w zawodach.

tt belka

ABC i Warsztaty

Dla tych pierwszych przygotowaliśmy 6 wędek na dwóch sektorach ABC, na których to można było wspiąć się przy użyciu dostarczonego przez firmę Petzl sprzętu (raki, czekany, uprzęże, kaski).

Dodatkowo w ramach bloków tematycznych: wspinanie zimowe dla początkujących i bezpieczne góry można było posłuchać:

 

Michała Króla (IVBV, AMC, Petzl), który przedstawił podstawy wspinania zimą, by później omówić podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w terenie górskim,

 

Jaśka Kuczerę (instruktor IWW PZA, KW Kraków), który pokazał w praktyce jak wygląda wspinanie drytoolowe, jak i omówił podstawy wspinania w lodzie i zakładanie asekuracji, korzystając z ufundowanych przez firmę Ice Art bloków lodowych,

 

Tomka Pawłowskiego (instruktor, KW Kraków), który przedstawił podstawy posługiwania się detektorami lawinowymi i samego lawinoznastwa,

 

ratowników Grupy Jurajskiej GOPR, którzy jak co roku prowadzili warsztaty z pierwszej pomocy w górach.

 

tt lodyJasiek i Michał przeprowadzili też warsztaty ze wspinania dla osób średniozaawansowanych, gdzie można było posłuchać o przydatnych patentach zimowych dla osób już wspinających się w górach. Pod okiem Michała można było również zweryfikować swą zręczność, ćwicząc “czwórki” i “dziewiątki” na drewnianej belce, w ramach warsztatów z zaawansowanych technik drytoolingowych.

 Większość z warsztatów kończyła się konkursem z nagrodami, podobnie było z tradycyjnym już konkursem wkręcania śrub lodowych na czas, organizowanym na koniec imprezy. Wystartowało w nim ponad 20 zawodników, a finalnie najszybszy okazał się Michał Feliksik

 

Wśród nagród jaki można było otrzymać były prezenty od firmy Regatta (producent Dare2B), rękawice polskiej firmy Monkey’s Grip, znanej z produkcji produktów dla wspinaczy.

Rozdaliśmy także sporo karnetów wejściowych na krakowskie ścianki wspinaczkowe - Fortecę i Renisport. Była też możliwość wygrania atrakcyjnych koszulek zaprzyjaźnionej firmy Climbe oraz pamiątkowych gadźetów od złotego sponsora imprezy - firmy Petzl.

tt tyrolka

 

Tyrolka

Podobnie jak w zeszłym roku, Akademickie Koło Przewodników Tatrzańskich rozpięło nad areną, na której odbywał się Trytool, długą tyrolkę. Dzięki niej można było podziwiać z powietrza zmagania w sektorach ABC, jak i grupki zainteresowanych zgromadzonych na warsztatach, czy też przy ognisku. Tyrolka tradycyjnie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

 

Zawody

W tym roku zreaktywowaliśmy pomysł zawodów zespołowych na Trytoolu. Wystartowało w nich 11 zespołów, a areną zmagań był “stary” sektor drytoolowy (Wysoki i Niski Mur), jak i nowy, przygotowany specjalnie na Trytool 2015 sektor w którym znajduje się 5 nowych dróg.

Tutaj możecie znaleźć jego topo..

Wśród nagród dla zawodników znalazły się produkty stosunkowo młodej firmy Climbero (pokrowce na raki, dziabki do treningu na sztucznej ścianie), rękawice Monkey’s Grip, koszulki Climbe. Dzięki wsparciu sponsorów, każdy z zespołów mógł wylosować jakąś nagrodę. Zwycięzcy otrzymali statuetki zaprojektowane specjalnie na tę okazję.

tt zawodyWyniki zawodów:

Zespoły kobiece:

1. Ilona Gawęda (KW Kraków), Joanna Klimas (KW Kraków),

2. Justyna Barut (KW Kraków), Ula Kępa (KW Kraków).

 

Zespoły mieszane:

1. Sylwia Różańska (KW Kraków), Jarosław Kruczek (KW Kraków),

2. Justyna Przybylska (AVEN Sosnowiec), Łukasz Przybylski (AVEN Sosnowiec).

 

Zespoły męskie:

1. Łukasz Iwon (KW Kraków), Krzysztof Kalkowski (KW Kraków),

2. Szymon Derebas (KW Kraków), Brunon Józefczyk (KW Kraków),

3. Grzegorz Kwaśniewski (KW Kraków), Dariusz Pilecki (KW Kraków).

 

 

 Patroni medialni

Całość imprezy by się nie udała bez wsparcia patronów medialnych, dzięki którym dowiedzieliście się o niej. Podobnie jak i w poprzednich latach byli nimi: wspinanie.pl (główny patron medialny), drytooling.com.pl, climb.pl, taternik.org, brytan.pl, portalgorski.pl.

 

Podsumowanie

Kolejny raz dzięki pracy pracy sztabu ludzi z KW Kraków i współpracy z firmą AMC,dystrybutorem marki Petzl, udało nam się zorganizować fajną imprezę zimową.

  

tt statuetkiTych, których zainteresowało wspinanie zimowe, jak i tematyka warsztatów, zachęcamy do rozwijania tej kiełkującej pasji. Możecie to robić pod okiem doświadczonych instruktorów na zorganizowanych kursach, bądź też przez kluby zrzeszone w PZA, takie jak KW Kraków.

Jeszcze raz dziękujemy za Waszą obecność - nie ukrywamy że dla nas, pomimo dużego nakładu czasu, energii i środków, to duża satysfakcja organizować tego typu imprezę, aby w odpowiedzi zobaczyć uśmiech i usłyszeć po prostu słowo dziękuje od uczestników :)

Aby kolejny Trytool by jeszcze lepszy od tegorocznego, przygotowaliśmy dla uczestników ankietę, w której możecie zawrzeć wasze sugestie i uwago co do imprezy. Z góry dziękujemy za jej wypełnienie. 

Do zobaczenia już niedługo - wkrótce Memoriał Jana Strzeleckiego w Tatrach. a już za niecałe 3 miesiące Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego. Śledźcie naszą stronę oraz profil fb KW Kraków!

 

 Galerie zdjęć z imprezy:

Galeria KW

Zdjęcia Agnieszki Śmiałek (AMC)

Góryonline

Galeria Marcina Szymkowskiego 

Fotorelacja Wojtka Matusika z Gazety Krakowskiej

Galeria Anity Świrek

Relacja filmowa autorstwa Jacka Matuszyka  

Relacja filmowa autorstwa Marcina Szymkowskiego  

ORGANIZATOR

 

ZŁOTY SPONSOR

      

SREBRNI SPONSORZY

DARE2B        REGATTA

        CWF          PolarSport                             

BRĄZOWI SPONSORZY

monkeysgrip          ice art plus adres www     CLIMBERO    

 SPONSORZY

 Copy of LOGO climbe poziome-01    logo gff 3          renisport 1

GŁÓWNY PATRONAT MEDIALNY


wspinanie

PATRONAT MEDIALNY


    
taternik-small    

                        climb               logo portalgorski

  

PARTNERZY


         logo-pza

 

 

contentmap_plugin