KW banner 

2. Krakowski Mityng Drytoolowy Trytool

W sobotę 11 lutego na krakowskim Zakrzówku odbędzie się "TryTool" – 2. Krakowski Mityng Drytoolowy. Organizatorem imprezy jest KW Kraków, głównym patronem medialnymwspinanie.pl, partnerem Nasze Skały, a głównym sponsorem firma AMC, dystrybutor Petzla i Directalpine.


TryTool 2011 – Marcin Karda zajął 2. miejsce w pierwszej edycji 
(fot. wspinanie.pl)

Zapraszamy wszystkich pasjonatów tej dyscypliny oraz tych, którzy chcieliby poznać jej podstawy. Ciekawym punktem programu będą bowiem warsztaty drytoolowe. Odbędą się w dwóch odsłonach – o godz. 11 i 13, każda potrwa około godziny (spotkanie odbędzie się w specjalnie na tę okazję przygotowanym namiocie). Poprowadzi je Maciek Ciesielski.

Podczas zajęć będziemy mogli dowiedzieć się wiele o technice drytoolingu, rozwiązaniach sprzętowych i odzieżowych – np. jakiej długości dobrać czekan, jakie buty wziąć na jednodniowe wspinanie, a jakie na wielodniowe i dużo dużo więcej o aspektach wspinania drytoolowego.

Dla początkujących organizatorzy przygotowali również możliwość wspinaczki na trzech specjalnie przygotowanych na potrzeby mityngu drogach wspinaczkowych – sprzęt w postaci raków, dziabek oraz kasków zapewni Petzl. Wspinaczka w sektorze ABC będzie się odbywała pod okiem instruktorów z KW Kraków.

Warsztatom towarzyszyć będą pokazy najnowszego sprzętu firmy Petzl. Wśród wszystkich uczestników mityngu będą rozlosowane nagrody – niespodzianki przygotowane przez Sponsora imprezy.

Głównym elementem mityngu będzie wspinaczka zespołowa w zawodach Trytool po jak największej liczbie dróg oznaczonych przez organizatorów. Wspinacze (amatorzy i specjaliści) będą mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności sprawnego wspinania na dużej liczbie dróg w określonym limicie czasowym. Wygra ten zespół, który zgromadzi największą liczbę punktów.

Chętni zostaną podzieleni na dwie grupy (pierwsza 9.00-11.30, druga 12:00-14:30). Na zwycięzców będą czekały nagrody – sprzęt Petzl i odzież Directalpine ufundowane przez AMC (szczegóły regulaminu i informacje dotyczące wcześniejszej rejestracji wkrótce).

Wstępny program:

  • 9:00 – początek mityngu, start pierwszej grupy wspinaczkowej w sektorze drytoolowym w zespołowych zawodach Trytool,
  • 9:00 – zapisy na wspinaczkę z wykorzystaniem sprzętu Petzl oraz pod okiem instruktorów,
  • 10:00 – rozpoczęcie wspinaczki na drogach ABC
  • 10:30 – prezentacja sprzętu alpinistycznego Petzl,
  • 11:00 – Warsztaty Drytool – prowadzenie Maciek Ciesielski, I tura,
  • 12:00 – start drugiej grupy wspinaczkowej w sektorze drytoolowym w zespołowych zawodach Trytool
  • 13:00 – Warsztaty Drytool – prowadzenie Maciek Ciesielski, II tura,
  • 14:30 – prezentacja sprzętu alpinistycznego Petzl,
  • 15:30 – Ogłoszenie wyników zawodów Trytool i losowanie nagród.

Imprezie, od godziny 11.00, będzie towarzyszył grill obsługiwany przez restaurację Paolo, na którym będzie się można zaopatrzyć w smakowite przekąski (kiełbasa, karkówka, kurczak) oraz pyszny żurek i ciepłe napoje.

Więcej szczegółów o Mityngu już wkrótce. Serdecznie zapraszamy!!

Artykuł pochodzi ze strony www.wspinanie.pl