KW banner 

 • Kategoria: Trytool 2016

Trytool 2016 – dziękujemy!

TryTool2016 WEBSzósta edycja Trytoola przeszła już do historii. Bardzo nam miło, że udało się nam przykuć uwagę przeszło 300 osób, które przewinęły się w to słoneczne, sobotnie przedpołudnie przez zawody, warsztaty, sektory ABC, czy po prostu ognisko z kiełbaskami ☺.

Jak co roku Trytool niósł z sobą spory ładunek wiedzy dotyczącej działalności zimą w górach - Ci zupełnie początkujący, Ci trochę zaawansowani, jak i sami zawodnicy mogli znaleźć coś dla siebie.

Ale po kolei - najpierw trzeba było się zarejestrować w biurze zawodów, gdzie uczestnicy mogli odebrać nasze ulotki, kupony na Fortecę,  zamówione koszulki, przygotowane przez firmę Attiq, z grafiką autorstwa Kasi Kowalskiej z Climbe,  czy też buffki trytoolowe , których wzór został zaprojektowany przez Wojtka Buchtę.

Warsztaty i ABC

O 9 wystartowały pierwsze warsztaty w których Jasiek Kuczera (IWW PZA, Hardrock) zaprezentował, dla zupełnych świeżaków, sprzęt używany do wspinaczki i turystyki zimą. Można było się dowiedzieć czym się różni czekan od dziabki, które raki wybrać - automatyczne czy paskowe itp. Można też było na tych warsztatach zobaczyć najnowsze modele raków Petzl, jak i później z nich skorzystać w sektorze ABC.

Później Jasiek poprowadził, cieszące się jak co roku, warsztaty z bezpiecznego poruszania się w terenie górskim zimą. Jak trzymać czekan na stromym zboczu, jak się związać i klarować linę, przy poruszaniu się z lotną asekuracją - to i wiele innych patentów można było usłyszeć podczas jego warsztatów.

Ostatnim akcentem wykładów Jaska były warsztaty dla zaawansowanych, na których zaprezentował on zawartość swojego plecaka, która zwykle bierze na trudne wspinaczki zimowe. Było też trochę o logistyce planowania przygotować pod trudną drogę - chętnych do wysłuchania tych patentów nie brakowało.

Zima w tym roku nie była dla nas łaskawa (dodatnie temperatury), niemniej nie przeszkodziło to nam zorganizować warsztaty z ABC lodowego (prowadzonych przez Jaśka i Damiana), na których można było m.in. zobaczyć jak się wkręca śrubę lodową (Petzl Laser Speed), jak założyć Abałakowa. Całość tych warsztatów odbywała się na blokach lodowych, które w tym roku są dziełem krakowskiej firmy ICE24.

Pewnym uwieńczeniem zmagań z lodem były rozegrane na sam koniec imprezy zawody we wkręcaniu śrub lodowych na czas. Dodatkową atrakcją była możliwość zmierzenia się w nich z Adamem Bieleckim, który co dopiero wrócił z wyprawy na Nanga Parbat.

tt damianRównolegle do prezentacji Jaśka, Damian Granowski (Drytooling.com.pl) dawał pokaz swojej mocy i metodyki treningu drytoolowego na specjalnie przygotowanym na okazję Trytoola trenażerze. Była tez okazja zobaczyć, jak i samemu spróbować, jak wygląda trening na łańcuchu drytolowym (zwanym w środowisku łańcuchem Makara).

Damian tez wprowadzał zgromadzonych zarówno w arkana podstaw wspinaczki drytolowej, jak i w bardziej zaawansowane jej aspekty podczas pokazów praktycznych.

Jak co roku Tomek Pawłowski zaprezentował sprzęt do ratownictwa lawinowego (ABC) i podstawy jego używania. Niestety warunki nie pozwoliły na przeprowadzenia zaplanowanych ćwiczeń praktycznych w terenie.

Niedaleko stanowiska Tomka ratownicy z Jurajskiej Grupy GOPR pokazywali jak należy prawidłowo skompletować apteczkę na zimową turę oraz przypomnieli zebranym procedury dotyczące pierwszej pomocy.

Ciekawą atrakcją dla osób z zacięciem kulinarnym był pokaz Maćka Chmieleckiego, którypodzielił się swoimi patentami na odżywianie i gotowanie podczas zimowej działalności górskiej, zarówno w Tatrach, jak i górach wysokich.

Czujność i refleks na warsztatach dawał szanse na wygranie atrakcyjnych nagród wśród których znalazły się świetne książki górskie podarowane przez Sklep Podróżnika, przewodniki po Garbie Tenczyńskim ufundowane przez Rafała Nowaka, czy też koszulki firmy Petzl.

tt jasiekRównolegle z warsztatami każdy chętny mógł spróbować swoich sił w drytoolingu na specjalnie przygotowanych w tym celu sektorach ABC – pod czujnym okiem członków i instruktoró KW Kraków, przy użyciu najnowszego sprzętu, specjalnie w tym celu dostarczonego przez AMC – dystrybutora marki Petzl.

Zawody

Kolejnym żelaznym elementem Trytoola były zawody wspinaczkowe – tym razem w nieco odświeżonej formule. Oprócz konkurencji zespołowej, rozegranej w tym roku tylko w dwóch kategoriach – męskiej i mieszanej, rozegrana została również konkurencja indywidualna. Co ciekawe, aby chociaż odrobinę wyrównać szanse lokalsów i gości, a także wprowadzić trochę novum w wywspinany i wyeksplorowany do cna możliwości Zakrzówek, konkurencja indywidualna została rozegrana na specjalnie w tym celu spreparowanych – za pomocą ograniczników i wyznaczonych sekwencji - drogach. I tak, konkurencję męską wygrali zespołowo Kuba Ciechański i Kuba Kokowski indywidualnie  Brunon Józefczyk, konkurencję mieszaną  - Przemysław Patelka i Barbara Kościelniak, natomiast wśród dwóch pań startujących w konkurencji indywidualnej silniejsza okazała sie być Karolina Ośka. Poniżej pełne wyniki:

tt zawodyMężczyźni indywidualnie:

1. Brunon Józefczyk

2. Jakub Ciechański

3. Wadim Jabłoński

Kobiety indywidualnie:

1. Karolina Ośka

2. Sylwia Różańska

Zespoły męskie:

1. itaksięnieprzełożynatatry - Jakub Ciechański, Jakub Kokowski

2. Wspinoholicy - Krzysztof Kalkowski, Łukasz Iwon

3. Modni i zniewieściali - Wadim Jabłoński, Przemysław Baran

Zespoły mieszane:

1. Czekając na Godota - Przemysław Patelka, Barbara Kościelniak

2. Sabina Franczyk, Wojciech Flak

3. Tępe dziaby - Mateusz Kosakowski, Patrycja Rzeźniczek

Wśród nagród jakie zostały wręczone zawodnikom były najnowsze modele rękawic Monkey’s Grip, czy też stylowe koszulki Buff ufundowane przez E-pamir. Dla tych, którzy cenią sobie styl i kolor, Craftic Climbing przygotował kolorowe woreczki na magnezję.

Dużą atrakcją na sam koniec było losowanie nagród wśród uczestników zawodów - można było wygrać kurtkę puchową, ufundowaną przez firmę Pajak.

Nad całą areną warsztatów i zawodów górowała spektakularna tyrolka, założona i obsługiwana przezAkademicki Klub Przewodników Tatrzańskich.

tt lodTaterniczek dzieciom

W tym roku postaraliśmy się, a konkretnie fundacja Taterniczek, o przygotowanie atrakcji dla tych najmłodszych. Poszukiwanie skarbu w uroczysku Skałek Twardowskiego okazało się świetną zabawą na kilkunastu dzieciaków, którzy na koniec zmagać otrzymali zasłużone nagrody.

Dziękujemy

W organizację tegorocznego Trytoola było zaangażowanych ponad 50 osób (wg naszych rachunków 54) z KW Kraków i nie tylko. Dziękujemy Wam bardzo za wsparcie i zainteresowanie – Wasza liczna obecność po raz kolejny utwierdziła nas w przekonaniu, że Trytool powinien mieć swoje stałe miejsce na kalendarzu klubowych imprez. Do zobaczenia za rok!

Całość imprezy nie odbyła by się bez wsparcia medialnego wspinanie.pl(patron główny),taternik.org, brytan.com.pl, goryonline.pl, climb.pl, portalgorski.pl, drytooling.com.pl oraz Gazety Krakowskiej

Warto też wspomnieć, że w ramach przygotowań do zawodów (jak i pozostawienia wartości dodanej po imprezie) wzmocnione zostały solidną linką stalową (ufundowaną przez firmę  Fremel) stanowiska na Małym Murze w sektorze drytoolowym.

Zapraszamy na stronę FB Trytool – znajdziecie tam liczne galerie zdjęć z imprezy.

 

tt adamGalerie:

- Marcina Szymkowskiego,

Piotra Drożdża,

- Ani Resiak,

- Oli Tyrny

- Michała Semow,

Bartka Klimasa,

- Krzyśka Czyżewskiego,

- Gazety Krakowskiej,

- Macieja Madejskiego

 

Na imprezie była tez obecna TVP Kraków - relacja filmowa, która ukazała się w Kronice krakowskiej jest dostępna pod tym linkiem

Film Bogumiła Pawlaka:

 

Trytool 2016. Imprezę organizuje KW Kraków pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Sponsorem Głównym i współorganizatorem imprezy jest firma AMC, dystrybutor marki Petzl.

 

Bartłomiej Klimas / Michał Kajtoch

Klub Wysokogórski Kraków

 

 • Kategoria: Trytool 2016

Trytool 2016 – informacje praktyczne

Trytool 2016 już jutro! Poniżej kilka informacji praktycznych, które niewątpliwie ułatwią Wam orientację podczas jutrzejszej imprezy.

PROGRAM

Startujemy już o 7:45! Wtedy rozpocznie się rejestracja zawodników w biurze imprezy. O 8:00 rozpocznie się rejestracja na warsztaty, natomiast o 9:00 wystartują dobrze Wam znane, trytoolowe atrakcje – tyrolka oraz wspinaczkowe ABC. Dokładny program imprezy poniżej:

 

DOJAZD

Skorzystajcie proszę z mapki sytuacyjnej (https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zxvL55KG8rVc.kfZt7D4ewLxo).

Ci z Was którzy przybędą na Trytool autobusem lub tramwajem, muszą dostać się na przystanek Kapelanka (zaplanowanie podróży umożliwi Wam portal http://krakow.jakdojade.pl). Stamtąd pójdziecie do końca ul. Twardowskiego, aż do charakterystycznej, asfaltowej pętli. Tam zobaczycie oznakowanie prowadzące do biura zawodów.

Zmotoryzowanym najlepiej będzie zaparkować na ul. Twardowskiego. Możecie też podjechać od strony ul. Pychowickiej i pozostawić samochód wzdłuż ul. Wyłom. Nie wjeżdżajcie proszę i nie parkujcie samochodów za znakami zakazów wjazdu – może się to skończyć mandatem od Straży Miejskiej, a także możecie w ten sposób zastawić przejazd dla samochodów technicznych imprezy.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ

Jeżeli będziecie chcieli skorzystać z sektora ABC – zabierzcie ze sobą w miarę dostępności:

 • Uprząż

 • Buty zimowe (najlepiej z możlwością zamontowania raków automatycznych)

 • Raki

 • Dziabki

 • Kask

 • Cienkie rękawiczki do wspinania

Jeżeli nie macie sprzętu – nie przejmujcie się, na miejscu jakoś Was ubierzemy i zaopatrzymy ☺.

BEZPIECZEŃSTWO

Trytool odbywa się na terenie Zakrzówka – nieczynnego kamieniołomu, gdzie litość skały dalece odbiega od tego, co znamy np. z dolinek podkrakowskich. Jeżeli  nie będziecie się akurat wspinać / asekurować, nie podchodźcie bezpośrednio pod ściany, a zmagania zawodników obserwujcie z bezpiecznej odległości. Jeżeli będziecie musieli podejść bliżej ściany / osó wspinających się – bezwzględnie noście na głowie kask.

To tyle. W razie jakichkolwiek wątpliwości  - obecni na miejscu organizatorzy chętnie odpowiedzą na Wasze pytania. Do zobaczenia jutro!

 

Michał Kajtoch

Klub Wysokogórski Kraków

 • Kategoria: Trytool 2016

Regulamin zawodów zespołowych

Zawody zespołowe podczas VI Krakowskiego Mityngu Drytoolowego - TryTool 2016

 

Informacje ogólne

 

Cel zawodów: Integracja środowiska wspinaczkowego, promocja wspinania zimowego na Zakrzówku, propagowanie drytoolingu, jako dyscypliny doskonalącej techniki stosowane we wspinaczce wysokogórskiej.

 

Termin zawodów: 6 lutego 2016 r.

 

Organizator: Klub Wysokogórski Kraków

 

Miejsce zawodów: Kraków, Zakrzówek, sektor drytoolowy (na lewo od Baby Jagi)

 

Biuro zawodów: Zakrzówek – rejon Freneya.

 

Ilość zespołów: ilość zawodników, ze względów bezpieczeństwa, ograniczona jest do 25 zespołów.

 

Rezerwacja miejsc przez Internet: rezerwacje zespołów należy zgłaszać do 4 lutego przez wypełnienie odpowiedniego formularza na stronie internetowej www.kw.krakow.pl/trytool , decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Lista zespołów które dokonały rezerwacji przez Internet: 5 lutego na stroniewww.kw.krakow.pl/trytool  podana zostanie liczba zespołów, które dokonały rezerwacji pierwszych 25 miejsc oraz liczba zespołów z listy rezerwowej.

 

Opłata startowa: 20 PLN/os. (10 PLN/os osoby zrzeszone w KW Kraków z opłaconymi składkami za 2016) płatne w biurze zawodów przy rejestracji lub internetowo.

 

Program zawodów

 

Rejestracja zespołów, które dokonały rezerwacji przez Internet:

7:45 do 8:15

 

Rejestracja pozostałych zespołów (jeżeli będą wolne miejsca)

8:15 do 8:45

 

Odprawa techniczna

I grupa -  8:45 do 9:00

 

Czas rozgrywania zawodów zaspołowych:

9:00 - 12:00

Termin składania wykazu przebytych dróg:

do 12:00

 

Ogłoszenie wyników: 15:30

Wręczanie nagród: 16:00 -16:30

Regulamin zawodów VI Krakowskiego Mityngu Drytoolowego - TryTool 2016

 

Cel

 

 1. Celem  zawodów jest integracja środowiska wspinaczkowego, promocja wspinania zimowego na Zakrzówku oraz propagowanie drytoolingu jako dyscypliny doskonalącej techniki stosowane we wspinaczce wysokogórskiej.

 

Warunki uczestnictwa

 

 1. Uczestnicy zawodów muszą mieć ukończone 18 lat.

 2. Warunkiem wzięcia udziału w zawodach jest zaakceptowanie przez uczestnika niniejszego regulaminu i podpisanie załączonego do niego oświadczenia.

 3. Uiszczenie przez zawodnika opłaty startowej w wysokości 20 zł. Członkowie KW Kraków - 10 zł/ osoba

 

Rejestracja

 

 1. Zgłoszenie zespołu na zawody następuje poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej Klubu Wysokogórskiego Kraków (http://www.kw.krakow.pl/)

 2. W celu usprawnienia rejestracji, każdy zespół zgłaszający się do zawodów powinien mieć ze sobą już podpisane oświadczenia z wypełnionymi rubrykami: imię, nazwisko, klub, miasto. Oświadczenia należy złożycie w biurze zawodów przy rejestracji (oświadczenia do pobrania na stroniehttp://www.kw.krakow.pl/trytool/trytool-2016.html lub na miejscu w biurze zawodów).

 

Obowiązkowe wyposażenie zawodników

 

 1. Każdy zawodnik, chcący wziąć udział w zawodach, powinien być obowiązkowo wyposażony we własny, atestowany sprzęt osobisty: kask, uprząż, przyrząd do asekuracji, raki, czekany, karabinki osobiste.

 2. Lina do konkurencji startu na czas zapewniona jest przez organizatora.

 

Klasyfikacja

 

 1. Wszystkie zespoły biorące udział w zawodach, będą klasyfikowane wspólnie, lecz ze względu na skład osobowy zostaną podzielone na trzy kategorie:

  1. zespoły męskie

  2. zespoły kobiece

  3. zespoły mieszane

 

 1. W zawodach klasyfikowane są wszystkie zespoły, które:

  1. zgłoszą się do zawodów oraz złożą w biurze zawodów osobiście podpisane oświadczenie dotyczące zasad bezpieczeństwa, odpowiedzialności i przetwarzania danych osobowych oraz

  2. wezmą udział w odprawie technicznej przed zawodami oraz

  3. przebędą co najmniej jedną drogę zawodów (listę dróg, na których rozgrywane będą zawody, zespoły otrzymają przy rejestracji - w biurze zawodów) oraz

  4. ukończą zawody w regulaminowym czasie poprzez opuszczenie strefy rozgrywania zawodów: 13:00 oraz

  5. złożą w biurze zawodów wykaz przebytych dróg do godziny 12:00

 2. Zespoły, które nie opuszczą strefy rozgrywania zawodów w regulaminowym czasie zostaną zdyskwalifikowane.

 3. Zawody rozgrywane są jako konkurencja zespołowa. Klasyfikowane są zespoły dwuosobowe. Drogę zawodów uważa się za przebytą przez zespół jeżeli:

  1. została w całości przebyta przez każdego z członków zespołu o własnych siłach (zakaz stosowania tzw. windy) oraz

  2. co najmniej jeden z członków zespołu przebył daną drogę zgodnie z zasadami przyjętymi w wspinaczce sportowej w stylu nie gorszym niż PP. Dla drugiego z członków zespołu dopuszczalny jest styl AF lub TR z blokami.

Punktacja

 

 1. Każda droga ma przypisaną liczbę punktów. Uczestnicy otrzymują przed rozpoczęciem rywalizacji wykaz dróg zawierający numery dróg, ich trudności i punktację. Na otrzymanym wykazie, zespół zaznacza tylko i wyłącznie drogi przebyte zgodnie z zasadami zawartymi w pkt. 12 regulaminu. Wynik uzyskany przez zespół wspinaczkowy, to suma punktów przypisanych do tych dróg. Zawody wygrywa zespół, który uzyska najwyższą liczbę punktów.

 2. Za każdą drogę, którą obaj członkowie zespołu pokonali w stylu PP lub lepszym, zespół otrzymuje dodatkowe punkty.

Protesty

 

 1. Wszelkie wykroczenia popełniane przez zawodników podczas wspinania, należy zgłaszać do sędziego głównego.

 2. Czas składania protestów wynosi 20 minut od chwili ogłoszenia wyników.

 3. Protesty należy składać do kierownika zawodów w formie pisemnej. Protesty rozpatruje jury zawodów.

Nagrody

 

 1. Organizator przewiduje nastepujące nagrody:

 • wręczenie pamiątkowych statuetek zespołom, które zajmą pierwsze miejsce w swojej kategorii

 • rozlosowanie upominków wśród wszystkich startujących w zawodach.Bezpieczeństwo i fair play

 

 1. Drogi wspinaczkowe zawodów zlokalizowane są na naturalnych skałach. Organizator dołożył wszelkich starań, aby drogi zawodów oczyścić z maksymalnie dużej liczby luźnych bloków skalnych i skontrolował wszystkie punkty asekuracyjne na tych drogach. Jednakże, skały te poddawane są ciągłej erozji, która powoduje miedzy innymi: kruszyznę, odrywanie się luźnych bloków skalnych, korozję i uszkadzanie punktów asekuracyjnych oraz zjazdowych. Są to potencjalnie śmiertelne zagrożenia, nierozerwalnie związane z działalnością wspinaczkową i w związku z tym, posiadający tą wiedzę uczestnik zawodów, podejmujący wspinaczkę na tych drogach, robi to tylko i wyłącznie na własne ryzyko, biorąc tym samym odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo i przyjmując na siebie ponoszenie konsekwencji skutków swoich działań w stosunku do siebie i innych osób.

 2. Organizator zawodów nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody (majątkowe i na osobie) poniesione przez uczestników, w związku z ich udziałem w zawodach, w szczególności nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie ciała oraz inne uszczerbki na zdrowiu i życiu doznane przez uczestników zawodów w związku z ich uczestnictwem w zawodach.

 3. Podczas zawodów obowiązuje zakaz wspinania się bez asekuracji.

 4. Wszystkich zawodników przebywających w strefie rozgrywania zawodów obowiązuje nakaz zabezpieczenia głowy kaskiem – pod rygorem dyskwalifikacji.

 5. Podczas wspinania i zjazdu na drogach zawodów, czekany muszą być dopięte do uprzęży za pomocą lonży – pod rygorem dyskwalifikacji.

 6. Wszyscy zawodnicy są zobowiązani nieść pomoc osobie będącej w niebezpieczeństwie.

 7. Zawody rozgrywane są w duchu fair play z poszanowaniem zwyczajów i etyki wspinaczkowej.

 8. O kolejności dostępu do dróg wspinaczkowych decydują zwyczajowe zasady kultury przyjęte w środowisku wspinaczkowym.

 9. Każdy zawodnik może zrezygnować z dalszego udziału w zawodach z własnej woli i w dowolnym momencie. Fakt ten należy obowiązkowo zgłosić w biurze zawodów.

Przetwarzanie danych osobowych

 

 1. Uczestnik wyraża nieodpłatnie zgodę na wykorzystanie jego wizerunku na stronie www.kw.krakow.pl oraz w materiałach marketingowych i promocyjnych organizatora.

 2. Uczestnik wyraża zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz przekazywanie danych osobowych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2002, nr 101, poz. 926 ze zm.) w zakresie niezbędnym do organizacji zawodów także dla realizacji celów statutowych organizatora.

Postanowienia końcowe

 1. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie zawodów.

 2. Kwestie sporne oraz interpretacyjne wynikające ze stosowania niniejszego regulaminu będą rozstrzygane przez organizatora.

 • Kategoria: Trytool 2016

Trytool 2016 – będzie się działo!

Trytool 2016 już w najbliższą sobotę! Mamy nadzieję, że zapisaliście się już na warsztaty i doładowaliście mocno przed zawodami. Tymczasem – kilka słów o sobotnich warsztatach i osobach prowadzących.

Już od 9 rano Jasiek Kuczera (Instruktor Wspinaczki Wysokogórskiej PZA, hardrock-wspinanie.pl, KW Kraków) zapozna Was ze sprzętem używanym podczas wspinaczki i turystyki zimowej (ABC zimowe – prezentacja sprzętu). Dowiecie się również w jaki sposób ten sprzęt wyskorzystywać – podczas warsztatu „Bezpieczne poruszanie się w terenie górskim zimą” Jasiek opowie o jego zastosowaniach, a także poruszaniu się z lotną i związaną z tym asekuracją. Cykl warsztatów Jaśka zwieńczy poradnik „Jak przygotować się do trudnej drogi zimowej” – tutaj usłyszymy o tym, co spakować ze sobą do plecaka (w tym na wypadek nieprzewidzianego noclegu gdzieś daleko od schroniska), w jaki sposób ocenić pogodę i warunki, oraz jakiego sprzętu asekuracyjnego być może przyjdzie nam użyć.

A tak było w zeszłym roku (fot. Ola Tyrna)

Kolejny blok warsztatów wspinaczkowych, w bliskiej kooperacji z Jaśkiem, poprowadzi Damian Granowski (drytooling.com.pl, KW Kraków). Najpierw Damian zaprezentuje, na czym w ogóle ten cały drytooling polega i jak to powinno wyglądać – w zakresie podstawowym (ABC wspinaczki zimą – pokaz praktyczny) oraz rozszerzonym (Drytooling – pokaz praktyczny). Jak przystało na jednego z najmocniejszych drytoolowców nad Wisłą, Damian podzieli się swoimi patentami na wysoką formę i żelazny biceps – także przy zastosowaniu specjalnie na tę okazję przygotowanego trenażera (Trening drytoolowy). Oprócz tego, do spółki z Jaśkiem Kuczerą, Damian pokaże nam podstawowe techniki sprzętowe mające zastosowanie we wspinaczce lodowej – wkręcanie śrub lodowych, wiercenie Abałakowów oraz poprawne wbijanie dziabek i raków.

Nie samym wspinaniem jednak człowiek żyje – dlatego też przygotowaliśmy dla Was porcję wiedzy, która przyda się również turystom „z buta”, skiturowcom, a nawet tym, którzy po górach chodzą wyłącznie latem. Tomek Pawłowski  (instruktor sportu, ratownik górski, KW Kraków) opowie o zastosowaniu lawinowego ABC – będziecie mieć również okazję sprawdzić, jak działają detektory w praktyce. Ratownicy GOPR opowiedzą o tym, co powinna zawierać apteczka na wyjazd w góry oraz przeprowadzą warsztaty z zakresu pierwszej pomocy, a Maciek Chmielecki (KW Kraków) podzieli się z Wami swoimi patentami na odżywianie w górach – dowiecie się na czym gotować, co gotować, co zabrać ze sobą w ścianę oraz jak uniknąć odwodnienia.

To chyba tyle – poniżej dokładny program imprezy. Do zobaczenia w sobotę!

 

 

Michał Kajtoch

Klub Wysokogórski Kraków

 • Kategoria: Trytool 2016

Zapisy na TryTool 2016

Zawody:

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zawodach.

Formuła ma charakter towarzyski i głównym założeniem jest umożliwienie startu osobom początkującym, jak i tym bardziej doświadczonym.

Nowością w tym roku jest możliwość startu indywidualnego na czas na wędkę na Płycie Kostka oraz droga specjalna.

Zawody będą odbywać się na sektorze drytoolowym Zakrzówka. Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie zawodów :

 1. Regulamin zawodów zespołowych

 2. Regulamin zawodów indywidualnych

Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane startem w zawodach do wypełnienia formularza zgłoszeniowego:

 1. Formularz dla zawodów zespołowych

 2. Formularz dla zawodów indywidualnych

Dalsze instrukcje i informacje przed zawodami będziemy przekazywać na e-mail podany w formularzu.

Płatności za zawody należy dokonać przelewem najpóźniej w dniu 04.02.2016 (czwartek). W przypadku dokonania płatności po terminie prosimy o dostarczenie do biura zawodów potwierdzenia przelewu.

 

Opłata startowa wynosi 20 zł od osoby, czyli 40 zł za zespół. Członkowie KW Kraków z opłaconymi składkami za rok 2016 są zobowiązani do uiszczenia 10 zł/ osobę (20 zł na zespół). W podstawowym pakiecie startowym dostaniecie drobny gadżet z zawodów (chusta typu buff) - jeżeli chcecie otrzymać także koszulkę, wpłacacie kwoty zgodnie z informacją poniżej, dotyczącą koszulek.

Wpłacacie jedną kwotę i możecie startować zarówno w kategorii indywidualnej, jak i zespołowej.

 

Warsztaty:

Udział w warsztatach jest tradycyjnie bezpłatny. W ramach warsztatów będzie można spróbować wspinania drytoolowego na wędkę a także posłuchać wykładów związanych z tematyką wspinania i turystyki zimowej. Jesteśmy w stanie obsłużyć ograniczoną ilość chętnych, w związku z tym prosimy o rejestrację przy pomocy formularza:

Tam też można zgłosić chęć udziału w atrakcjach linowych przygotowanych przez AKPT Kraków.

Na podstawie Waszych zgłoszeń przygotujemy dokładny program warsztatów, tak aby umożliwić aktywny udział jak największej ilości chętnych w tematach cieszących się największym zainteresowaniem.

Koszulki:

W tym roku zdecydowaliśmy się zamiast koszulek bawełnianych, zaproponować Wam koszulki termoaktywne z pamiątkową grafiką przygotowaną przez Climbe. Koszulki są w krojach damskich (rozmiarówka damska)  i męskich (rozmiarówka męska), wykonane są z coolmaxu, można je zamawiać przy pomocy formularza:

Koszt koszulki przedstawia się następująco:

 1. Dla uczestników zawodów  - wpisowe + 40 zł

 2. Dla uczestników warsztatów spoza KW Kraków - 50 zł

 3. Dla uczestników warsztatów - członków KW Kraków z opłaconymi składkami za rok 2016 - 40 zł

Poniżej wizualizacja - gotowe egzemplarze mogą się nieco różnić.

Gwarantujemy dostarczenie koszulek na TryTool przy wpłacie do 28.01 (według daty uznania na rachunku KW).

Chusta TryToolowa:

Chusty będą w podstawowym pakiecie startowym zawodów, jest też możliwość ich zamówienia przez uczestników warsztatów. Cena za 1 szt. wynosi 20 zł. Możecie ją zamawiać poprzez formularz dla koszulek. Uczestnicy zawodów otrzymują chustę w pakiecie startowym!

 

Macie jeszcze jakieś pytania, wątpliwości? Piszcie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto:

Klub Wysokogórski Kraków

31-152 Kraków, ul. Pędzichów 11/10A

Bank Millenium 77 1160 2202 0000 0000 3523 6899

Tytułem: „TryTool 2016 – Imię i nazwisko uczestnika 1, imię i nazwisko uczestnika 2”