KW banner 

Wspinaczkowy mentoring KW Kraków

Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu pilotażowego programu mentorskiego dla wspinaczy Klubu Wysokogórskiego Kraków. Głównym celem inicjatywy jest wymiana wiedzy, doświadczenia i pomoc w rozwoju wspinaczkowym osobom z mniejszym stażem lecz o dużej motywacji do podnoszenia swojego poziomu w górach.

1888966 10152089206388241 1862764007 o

W grupie mentorskiej znalazło się sześcioro wspinaczy i wspinaczek. Wszyscy posiadają wieloletnie doświadczenie i reprezentują praktycznie każdą odmianę działalności górskiej, co przełoży się na różnorodny profil aktywności i podejście do wspinania w danych grupach. 

Do programu zakwalifikowano 22 osoby z dużym sprężem oraz chęcią zdobycia dodatkowych umiejętności w górach. Dobór kandydatów oraz przydzielenie do mentorów odbyły się na podstawie analizy długoterminowych celów oraz motywacji.

Chcemy skoncentrować się na wsparciu w przygotowaniach do osiągania indywidualnych celów poprzez: pomoc w planowaniu treningów, porady techniczne, wspólne wyjazdy i wspinanie, utrzymywanie odpowiednio wysokiej motywacji. 
Warto podkreślić, iż cała inicjatywa odbywa się na zasadzie wolontariatu.

Gorąco kibicujemy wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę i liczymy na ciekawe przejścia w najbliższych sezonach!