KW banner 

12. KFG za nami

12KFG KW Krakow 01Kolejny, 12 Krakowski Festiwal Górski za nami.

Jak zawsze obfitował w ciekawe prelekcje, wykłady i prezentacje filmów zagranicznych i polskich, które poruszały różne tematy związane z górami i szeroko pojętą działalnością górską.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło gwiazd wspinaczki starszego i młodszego pokolenia, zarówno międzynarodowych, takich jak Krzysztof Wielicki, Alex Huber czy Stephan Siegrist jak i krajowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się niezmiennie pokazy filmów.

Festiwal filmów zagranicznych został zdominowany przez zrealizowany z dużą dawką humoru obraz Valley Uprising w reżyserii Petera Mortimera, Nicka Rosena i Josha Lowella, który otrzymał Grand Prix Festiwalu oraz nagrodę Publiczności.

12KFG KW Krakow 02Tradycyjnie na KFG nie zabrakło też KW Kraków. W tym roku nasza obecność na Festiwalu została zaakcentowana mocniej niż zwykle. Jak zawsze przez cały okres trwania festiwalu promowaliśmy nasz Klub na stoisku. Odbyły się również prelekcje naszych klubowych kolegów.

W sobotę Olek Ostrowski na głównej sali festiwalowej opowiadał o swojej wyprawie Cho Oyu na nartach 2014. Po zakończeniu prelekcji Olek podpisywał na naszym stoisku klubowe kalendarze, które jak co roku cieszyły sie dużym zainteresowaniem.


W niedzielę Piotrek Sztaba opowiadał o ułańskiej fantazji w górach i lodach świata. Jego prelekcja zakończyła się konkursem wiedzy o naszym Klubie, a uważni słuchacze zostali nagrodzeni bonami zniżkowymi na kursy organizowane przez KW Kraków.

Sąsiadami naszego stoiska było wydawnictwo Góry, dzięki czemu biblioteka klubowa wzbogaciła się o najnowszą książkę o Krzysztofie Wielickim "Mój wybór" Piotra Drożdża z autografem wybitnego himalaisty.

Końcowym akcentem festiwalu były zawody boulderowe, które przez ponad dwie godz. trzymały licznie zgromadzoną publiczność w napięciu. W rywalizacji Pań wygrała Sylwia Buczek, zaś u Panów ma najwyższym stopniu podium stanął Alban Levier z Francji. Kolejny festiwal już za rok !!!

12KFG KW Krakow 08