KW banner 

Akcja Czyste Tatry

czyste tatryW dniach 3-6 lipca 2014 już po raz trzeci odbędzie się akcja "Czyste Tatry". Wzorem ubiegłych lat, 5 lipca kilka tysięcy wolontariuszy wyruszy na szlaki z bazy na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem, by oczyścić nasze najwyższe góry ze śmieci, pozostawionych tam przez nieodpowiedzialnych turystów. W pozostałe dni zaplanowane są spotkania z ludźmi gór, himalaistami i biegaczami górskimi, a także pokazy filmów, prelekcje i koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Wydarzenie z roku na rok przyciąga więcej wolontariuszy (w roku 2013 było ich 3000) i rośnie jego wartość edukacyjna. Stowarzyszenie Czysta Polska, które jest organizatorem wielkiego sprzątania Tatr, chce swoimi długofalowymi i coraz bogatszymi działaniami zmieniać świadomość i złe przyzwyczajenia Polaków. Chcemy pokazać, że śmiecenie to "obciach", a dbałość o środowisko naturalne to obowiązek każdego, kto korzysta z dobrodziejstw naszej natury. 

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w 3. edycji "Czystych Tatr". Każdy z wolontariuszy otrzymuje od nas prowiant, worki na śmieci oraz koszulki, które umożliwiają darmowy wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na Dolnej Równi Krupowej tradycyjnie stanie ogromne miasteczko namiotowe, wraz z całą bazą organizacyjną, namiotem, w którym odbywać się będą pokazy i prelekcje oraz sceną koncertową. Zapewniamy trzy dni wspaniałej zabawy wśród ludzi, którym na sercu leży nie tylko utrzymanie nieskazitelnego piękna Tatr, ale przede wszystkim dbałość o środowisko naturalne. 

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji akcji  należy zarejestrować się poprzez formularz umieszczony na oficjalnej stronie internetowej "Czystych Tatr": http://www.czystetatry.pl/o-akcji/rejestracja/

Do zobaczenia w Tatrach!