KW banner 

 • Kategoria: Trytool 2014

Trytool 2014 - relacja

trytool2014 1 20140227 1361678015Już w piątek stanęły namioty, w sobotę o czwartej nad ranem nocna wachta usłyszała szum deszczu na płótnie. Jednak nad czwartą edycją Trytoola czuwali odpowiedni patroni - o siódmej, na przekór meteogramom deszcz ustał i ruszyły ostatnie przygotowania przed przybyciem gości.


Tegoroczna edycja Trytoola minęła pod znakiem kompromisów narzuconych przez zimę, będącą w odwrocie. Dużym nakładem sił udało się przygotować bezpieczne drogi w sektorze ABC, konieczne jednak stało się zrezygnowanie z przeprowadzenia zawodów z uwagi na kruszyznę. Jak w latach ubiegłych, kluczowym okazało się wsparcie firmy AMC (dystrybutor marek Petzl, DirectAlpine, Beal), jako partnerzy do organizacji przyłączyły tak zacne organizacje jak Akademickie Koło Przewodników Tatrzańskich (to dzięki nim mogliśmy bawić się na tyrolce o długości niebagatelnej, bo aż 150 metrów) oraz Grupa Jurajska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (czuwająca nad zabezpieczeniem medycznym imprezy oraz prowadzacą warsztaty z zakresu pierwszej pomocy). Wbrew atakującej zewsząd wiośnie, bloki lodowe zapewniła firma IceArt z Wrocławia,


Trytool2014_2Głównym partnerem medialnym tradycyjnie był portal wspinanie.pl, wsparcia w tym zakresie udzieliły również media takie jak magazyn GÓRY, Taternik, portal brytan.com.pl oraz drytooling.com.pl a w imprezie uczestniczyli przedstawiciele innych mediów i portali m.in. climb.pl. Mieliśmy okazję gościć pana Grzegorza Barnasika z Radia Kraków, z którym rozmawialiśmy o założeniach imprezy. Śmiało można powiedzieć, że Trytool obecny był przez całą sobotę na antenie krakowskiej rozgłośni. Nagrody rozlosowane wśród uczestników warsztatów zapewniły firmy: Negra Sport, Climbe, Monkey’s Grip, E-Pamir, Koło Przewodników Tatrzańskich im. Macieja Sieczki, krakowskie centra wspinaczkowe Reni Sport oraz Forteca, a także Fabryka Frędzli i PolarSport.


Trytool2014_1Wróćmy jednak do przebiegu imprezy. Po godzinie ósmej zaczynają przybywać pierwsi uczestnicy, krążący nieśmiało między biurem warsztatów a “namiotem bazowym”, gdzie można było zostawić plecaki. Równocześnie kończymy ostatnie przygotowania, instruktorzy zajmują pozycje przy pięciu wędkach, aż wreszcie o dziewiątej rozpoczyna się pierwszy wykład. W ramach wstępu do tematyki Trytoola, Robert “Roko” Rokowski wprowadził zainteresowanych w arkana wspinaczki zimowej. Był pokaz używanego sprzętu, dziabek, raków i kilka słów o technice wspinania.


Tuż obok drugiego sektora ABC, wzorem poprzedniego roku zamontowaliśmy belkę, na której nasz klubowy mocarz - Damian Granowski - prowadził wykład z treningu i techniki wspinania drytoolowego. Wspomniana belka nie miała łatwego życia tego dnia, bo po zakończeniu pokazu Damiana każdy mógł spróbować "czwórek" i "dziewiątek". Ci najbardziej sprawni, którzy pokonali całą belkę mogli liczyć na atrakcyjne nagrody. Jak się okazało - było wśród nich niemało dziewczyn :)


Trytool2014_2Kolejnym punktem zajęć był instruktaż podstaw wspinania lodowego przeprowadzony przez Roka. Prawie tona bloków lodowych została bezlitośnie podziurawiona, bo po zakończeniu wykładu i związanego z nim quizu można było samemu spróbowac wkręcić śrubę Petzl Laser i poznęcać się Quarkiem nad blokami. Zawody we wkręcaniu śrub, rozgrywane w systemie pucharowym, pokazały iż płeć piękna wcale nie jest słabsza w lodowym rzemiośle.


Następny wykład Roka dotyczył bezpiecznego poruszania się w trudnym terenie zimą, w którym przedstawił m.in. metody klarowania liny, wiązania się i zakładania asekuracji.


Logicznym uzupełnieniem poprzednich wykładów stał się blok dotyczący pierwszej pomocy prowadzony przez ratowników GJ GOPR. Liczne anegdoty z pracy ratowników stanowiły znakomitą ilustrację zajęć.


Trytool2014_1Ostatnim tematem poruszonym w ramach tegorocznego Trytoola były zagadnienia bezpieczeństwa lawinowego, omówione przez Tomka Pawłowskiego: prezentacja ekwipunku używanego do badania pokrywy śnieżnej oraz autoratownictwa lawinowego uzupełniona przez podstawy teorii lawinoznawstwa.


W międzyczasie zapłonęło ognisko, na którym można było upiec kiełbaskę popijając ciepłą herbatą i kawą, serwowaną przez cały dzień przy “namiocie bazowym”.


Na dodatek co chwila dane nam było słyszeć świst powietrza i przetaczający się nad skałkami rozdzierający krzyk... radości :) To śmiałkowie, którzy skorzystali z profesjonalnie przygotowanej tyrolki. Maciek Florys wraz z całą ekipą dał możliwość sprawnego i emocjonującego przemieszczenia się z jednej strony skałek na drugą, mając przy okazji szansę zobaczenia całej areny na której rozgrywał się tegoroczny mityng. Tyrolka działała do późnego popołudnia i cieszyła niesłabnąca popularnością.


Trytool 2014Do dwóch sektorów ABC wspinaczki drytoolowej ustawiały się kolejki (list kolejkowych, jak niektórzy postulowali, nie wprowadzono). Każdy z bloków warsztatowych zakończony był konkursem, w którym można było wygrać nagrody ufundowane przez sponsorów. Na tych najwytrwalszych, którzy doczekali zakończenia imprezy, czekał quiz z nagrodami.


W imprezie wzięło udział 163 zarejestrowanych uczestników oraz spora grupa “wolnych słuchaczy”. Cieszymy się, że Trytool cieszył się w tym roku tak dużą frekwencją i z góry przepraszamy wszystkich, którzy z tego powodu nie mogli usłyszeć całości niektórych wykładów, czy też czekali zbyt długo w kolejce do sektorów ABC.


Trytool2014_1Na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród osób, które uczestniczyły w pikniku zauważyliśmy, że konieczne są pewne zmiany w formule przyszłorocznego Trytoola. Rozważymy wprowadzenie nagłośnienia (najczęstsze sugestie z Waszej strony) albo po prostu wprowadzimy bloki po dwa wykłady o danej tematyce, tak aby każdy mógł w nich aktywnie uczestniczyć. Te osoby, które jeszcze nie wypełniły ankiety a chcą wyrazić swoją opinię na temat imprezy, mamy gotowy formularz.


Chcielibyśmy, abyście mieli świadomość że wiedza, którą uzyskaliście na tegorocznych wykładach nie jest kompletną i to tylko czubek góry lodowej. Ich zadaniem było zasygnalizowanie Wam w potencjalnych kierunków w których możecie się rozwijać.

Trytool 2014Możecie to robić na własną rękę, lub tez pod okiem doświadczonych instruktorów (m.in. takich jak Robert Rokowski) na kursach które są organizowane przez Nasz Klub.


Jeszcze raz dziękujemy za Wasza obecność - nie ukrywamy że dla nas, pomimo dużego nakładu energii i środków, to duża satysfakcja organizować tego typu imprezę aby w odpowiedzi zobaczyć uśmiech i usłyszeć po prostu słowo dziękuje od uczestników :)


Do zobaczenia już niedługo - wkrotce Memoriał Jana Strzeleckiego a już za niecałe 3 miesiące Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w naszej galerii.
 • Kategoria: Trytool 2014

Trytool 2014 juz w sobotę

 
Już w najbliższą sobotę 22 lutego startuje kolejna już edycja mityngu wspinaczkowego Trytool 2014 organizowanego przez Klub Wysokogórski Kraków we współpracy z firmą AMC, dystrybutorem marki Petzl
To impreza, której głównym celem jest popularyzacja wspinaczki zimowej, bezpiecznego poruszania się w górach zimą oraz po prostu integracja szeroko rozumianego środowiska wspinaczkowego. 

W tym roku impreza będzie podzielona na dwie części:
- warsztaty i wykłady dla początkujących i zaawansowanych, 
- zawody w formule towarzyskiej. 

Uczestnicy mityngu będa mogli wygrać i wylosować wiele ciekawych nagród - jesteście ciekawi jakich? - Zapraszamy do części poświęconej naszym sponsorom :)

Program:
W tegorocznym programie Trytoola znajdują się wykłady z:
- podstaw wspinaczki zimowej, 
- bezpiecznego poruszania się w terenie górskim (asekuracja lotna), 
- treningu i techniki wspinaczki drytoolowej,
- podstaw oceny ryzyka lawinowego i korzystania z ABC (detektor, łopata, sonda),
- pierwszej pomocy w górach i praktycznych ćwiczeń z fantomem BLS.  

Równolegle z wykładami będzie działał sektor ABC, na którym będzie można spróbować wspinaczki drytoolowej pod okiem doświadczonych członków i instruktorów KW Kraków. 
 
Dodatkowymi atrakcjami będą:
- tyrolka, 
- quizy z nagrodami, 
- blok lodowy i zawody we wkręcaniu śrub lodowych na czas (w zalezności od warunków pogodowych), 
- losowanie wśród zgłoszonych uczestników atrakcyjnych upominków. 

Więcej szczegółów, wraz z dokładnym harmonogramem znajdziecie na stronie z programem imprezy.Czas
Spotykamy się w sobotę 22 lutego o godzinie 8:30 - wtedy startuje biuro organizacyjne Trytoola.
Wcześniej, bo już o 7:45 rozpoczyna się rejestracja zespołów startujących w zawodach.
 
i miejsce:
Tu znajdziecie mapkę z wrysowaną drogą, jak dotrzeć z pętli asfaltowej na ul Twardowskiego do biura organizacyjnego.

Uczestnicy warsztatów:
Osoby, które zgłosiły się na warsztaty przez Internet proszone są o zgłoszenie swojej obecności w biurze i wpisanie się na listę (akceptując tym samym regulamin warsztatów). 
Pozostałe osoby, które chciałby wziąść udział w mityngu proszone są o rejestracje w biurze organizacyjnym.
Pierwszy wykład (z podstaw wspinaczki zimowej) rozpoczyna się o godzinie 9:00, zatem prośba o przybycie odpowiednio wcześniej i dopełnienie formalności :)
Biuro będzie zlokalizowane TUTAJ

Zawody:
(2014-02-19) Ze względu na niską frekwencję jak i niesprzyjającą aurę (dodatnie temperatury) zdecydowaliśmy o odwołaniu zawodów. 
Zgłoszone osoby zostaną poinformowane o tym fakcie osobnym mailem. 
Podczas mityngu zostaną rozegrane zawody we wspinaczce drytoolowej w formule towarzyskiej na wybranych drogach sektora drytoolowego Skałek Twardowskiego. 
Do 20 lutego przyjmujemy zapisy zespołów - można tego dokonać na tej stronie
W zawodach startują zespoły wspinaczkowe (dwie osoby) w kategoriach męskiej/mieszanej i kobiecej. 
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie z regulaminem zawodów, którego przestrzeganie obowiązuje wszystkich zawodników. 
Zwycięzcami zostaną zespoły, które zdobędą jak największa ilość punktów w dopuszczalnym czasie. 

Bezpieczeństwo:
Trytool odbywa się na terenie nieczynnego kamieniołomu Zakrzówek w jego części zwanej Skałkami Twardowskiego.
W związku z tym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i nie podchodzeniu pod ściany wspinaczkowe o ile nie jesteśmy osobami wspinającymi się. 
Dotyczy to zarówno części skałek w której będa miały miejsce warsztaty ABC, jak i tej w której odbęda się zawody. 
Wszystkie osoby wspinające się i uczestniczące w mityngu mają obowiązek posiadania kasku.

Dopełnilismy wszelkich starań, aby oczyścić z wszelakich lużnych fragmentów skały drogi przeznaczone zarówno pod zawody jak i pod wspinaczke w sektorze ABC.
Niestety pomimo tego, jak i niesprzyjającej aury (dodatnie temperatury) istnieje ryzyko, że zarówno podczas wspinaczki, jak i samoistnie mogą się od ścian wspinaczkowych odrywać się fragmenty luźnej skały.
Zatem jak co roku prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nakazów organizatorów i nie przekraczania samowolnego, wyznaczonego taśmą ostrzegawczą obszaru sektorów wspinaczkowych.Informacje praktyczne:
Co zabrać ze sobą:
Osoby chcące skorzystać z możliwości jakie sektor ABC powinny w miarę dostępności zabrać ze sobą:
- wygodne ubranie do wspinania, w tym ciepłą (np. puchową) kurtkę,
- ciękie rękawiczki (do wspinania/trzymania dziabki), 
- buty zimowe (w tych w których chodzicie po górach), 
- raki, uprząż i kask (o ile takie posiadacie), 
- kiełbaskę na ognisko :)
Na miejscu dostępne będą raki, czekany techniczne (w slangu wspinaczkowym dziaby), buty, uprzęże i kaski. 

Osoby startujące w zawodach powinny zapoznać się z regulaminem, w którym to wymienione jest całe niezbędne wyposarzenie jakie powinien mieć startujący zespół wspinaczkowy.  
 
Dojazd dla zmotoryzowanych:
Należy dojechać do końca pętli asfaltowej na ulicy Twardowskiego i zaparkować samochód na niej (po lewej albo prawej stronie) lub też na ulicy Wyłom
Z naszej strony prośba aby nie parkować i nie zastawiać dojazdu i dojścia do skał.
Nie parkujcie i nie wjeżdżajcie pod skały i za zakaz wjazdu – straż miejska może Wam założyć blokadę.
 
Dojazd dla nie-zmotoryzowanych:
Tramwajem nr 11, 18, 22, 52 – przystanek Kapelanka.
Autobusem nr 101, 194 - przystanek Kapelanka.
Następnie podążamy ulicą Twardowskiego do samego końca (do pętli asfaltowej).
Tam znajdziecie już oznakowanie kierujące bezpośrednio do biura warsztatów które będzie zlokalizowane TUTAJ


Sponsorzy i partnerzy:
Wzorem lat ubiegłych głównym sponsorem i współorganizatorem TryTool jest firma AMC, dystrybutor marek Petzl i Directalpine.
Dzięki zaangażowaniu AMC osoby wspinające się w sektorze ABC będą miały możliwość skorzystania i wypróbowania najpopularniejszych modeli czekanów i raków wspinaczkowych marki Petzl.

Nasz Mityng wspiera również sklep Negra Sport, który przygotował dla zespołów biorących udział w zawodach bardzo atrakcyjną niespodziankę - koszulki marki Nordcapp.
Część koszulek będzie także rozlosowana wśród uczestników warsztatów.

Partnerem KW Kraków, na którego wsparcie możemy liczyć przy każdej imprezie jest sklep Polarsport, który doposarzył nas sprzętowo na Trytoola. 

W koszulki najnowszej serii z motywami drytoolingu zaopatrzy nas również mocno zaprzyjaźniona z KW firma Climbe - producent odzieży wspinaczkowej.
Nowa linia koszulek powstała przy współpracy ze znanym fotografem wspinaczkowym - Adamem Kokotem. 

Krakowskie centra wspinaczkowe Reni Sport i Forteca przygotowały pulę wejściówek, dzięki którym można szlifować formę nawet w czasie największej zamieci czy burzy gradowej.

Firma Monkey’s Grip dostarczy szczęśliwym zwycięzcom konkursów ciepłe i funkcjonalne rękawice wspinaczkowe.

Do rozlosowania podczas mityngu będą również akcesoria turystyczne przygotowane przez sklep górski E-pamir oraz kultowe woreczki wspinaczkowe z Fabryki Frędzli.

O materiały edukacyjne zadba świętujące swoje 60-lecie Koło Przewodników Tatrzańskich im. Macieja Sieczki.

Profesjonalne bloki lodowe na nasze warsztaty zapewnia firma Ice Art z Wrocławia. 

Nad zabezpieczeniem medycznym imprezy czuwa Grupa Jurajska GOPR która również przeprowadzi warsztaty w zakresie pierwszej pomocy + BLS - ćwiczenia z fantomem.

Akademickie Koło Przewodników Tatrzańskich zainstaluje dla uczestników warsztatów dodatkową atrakcje - tyrolkę.

Patroni medialni:
Trytool nie obyłby się bez wsparcia medialnego największych portali wspinaczkowych.
Głównym patronem i jednym z pomysłodawców mityngu jest Wspinanie.pl.

Wspierają nas również Brytan.com.pl, Drytooling.com.pl, Taternik.net oraz Goryonline.com
 
 
 

Organizator:

Sponsor główny


     


Sponsorzy

   
          


Główny patronat medialny 

Patronat medialny
                                        
Partnerzy Trytool 2014


      

 
 
 • Kategoria: Trytool 2014

Program Trytool 2014

Program TryTool 2014:


08:30 – otwarcie biura mityngu Trytool 2014 (rejestracja zawodników 1 grupy możliwa od 07.45)


Wspinanie na sektorach ABC:

10:00 - 14:30 - wspinanie z górną asekuracją na drogach dla początkujących.


Warsztaty I:

9.00 - 9.45 - podstawy wspinania zimowego - Robert Rokowski.

10:00 - 10:45 - Drytooling - trening, technika - Damian Granowski.

11:00 - 11:45 - podstawy wspinania lodowego - (blok lodowy - w zależności od warunków pogodowych)- Robert Rokowski,

 

12:15 - 13:00 - podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w terenie górskim zimą (asekuracja lotna) Robert Rokowski.


Warsztaty II:

13:00 - 13:45 - Pierwsza pomoc + BLS - ćwiczenia z fantomem - Grupa Jurajska GOPR.

14:00 - 14:45 - Lawiny - podstawy + detektory - Tomasz Pawłowski.


Zabawy linowe - tyrolka

9.00 - 15.00


Zawody:
(2014-02-19) Ze względu na niską frekwencję jak i niesprzyjającą aurę (dodatnie temperatury) zdecydowaliśmy o odwołaniu zawodów. 
Zgłoszone osoby zostaną poinformowane o tym fakcie osobnym mailem.

Rejestracja zespołów, które dokonały rezerwacji przez Internet:

 • I grupa - 7:45 do 8:15

 • II grupa – 9:00 do 10:15

Rejestracja pozostałych zespołów (jeżeli będą wolne miejsca):

 • I grupa – 8:15 do 8:45

 • II grupa -10:15 do 11:45

Odprawa techniczna

 • I grupa -  8:45 do 9:00

 • II grupa – 11:45 do 12:00

Czas rozgrywania zawodów:

 • I grupa (15 zespołów) 9:00 – 11:30

 • II grupa(15 zespołów) 12:00 – 14:30

Termin składania wykazu przebytych dróg:

 • I grupa -  do 12:00

 • II grupa – do 15:00


Zakończenie mityngu:

15.30

- ogłoszenie wyników zawodów i wręczenie nagród,

- losowanie i wręczenie nagród dla uczestników mityngu,

- ognisko, pieczenie kiełbasek (własny prowiant!).


W zależności od frekwencji organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany harmonogramu imprezy.
 • Kategoria: Trytool 2014

Regulamin zawodów

Regulamin Zawodów IV Mityngu Drytoolowego – TryTool 2014

Cel
1. Celem  zawodów jest integracja środowiska wspinaczkowego, promocja wspinania zimowego na Zakrzówku oraz propagowanie drytoolingu jako dyscypliny doskonalącej techniki stosowane we wspinaczce wysokogórskiej.

Warunki uczestnictwa
2. Uczestnicy zawodów muszą mieć ukończone 18 lat.
 
3. Warunkiem wzięcia udziału w zawodach jest zaakceptowanie przez uczestnika niniejszego regulaminu i podpisanie załączonego do niego oświadczenia.

Rejestracja
4. W celu usprawnienia rejestracji, każdy zespół zgłaszający się do zawodów powinien mieć ze sobą już podpisane oświadczenia z wypełnionymi rubrykami: imię, nazwisko, klub, miasto. Oświadczenia należy złożycie w biurze zawodów przy rejestracji (oświadczenia do pobrania na stroniewww.kw.krakow.pl/dzialalnosc/trytoollub na miejscu w biurze zawodów).

Obowiązkowe wyposażenie zawodników
5. Każdy zawodnik w zespole, chcący wziąć udział w zawodach, powinien być obowiązkowo wyposażony we własny, atestowany sprzęt osobisty:
·        kask,
·        uprząż,
·        przyrząd do asekuracji,
·        raki,
·        czekany z lonżą,
·        karabinki osobiste,
·        pętle
·        ekspresy
·        jedną wspinaczkową linę dynamiczną na zespół.
 
6. Ze względów bezpieczeństwa innych uczestników zawodów czekanów należy używać wraz z lonżami.

Klasyfikacja
7. Wszystkie zespoły biorące udział w zawodach, będą klasyfikowane wspólnie, lecz ze względu na skład osobowy zostaną podzielone na dwie kategorie:
a) zespoły męskie i mieszane (M)
b) zespoły kobiece (K)
 
8. W zawodach klasyfikowane są wszystkie zespoły, które:
a) zgłoszą się do zawodów oraz złożą w biurze zawodów osobiście podpisane oświadczenie dotyczące zasad bezpieczeństwa, odpowiedzialności i przetwarzania danych osobowych oraz
b) wezmą udział w odprawie technicznej przed zawodami oraz
c) przebędą co najmniej jedną drogę zawodów (listę dróg, na których rozgrywane będą zawody, zespoły otrzymają przy rejestracji - w biurze zawodów) oraz
d) ukończą zawody w regulaminowym czasie poprzez opuszczenie strefy rozgrywania zawodów: I grupa do godz.11:30, II grupa do godz.14:30 oraz
e) złożą w biurze zawodów wykaz przebytych dróg: I grupa do godz.12:00, II grupa do godz.15:00.

9. Zespoły, które nie opuszczą strefy rozgrywania zawodów w regulaminowym czasie zostaną zdyskwalifikowane.
 
10. Zawody rozgrywane są jako konkurencja zespołowa. Klasyfikowane są zespoły dwuosobowe. Drogę zawodów uważa się za przebytą przez zespół jeżeli:
a) została w całości przebyta przez każdego z członków zespołu o własnych siłach oraz
b) co najmniej jeden z członków zespołu przebył daną drogę zgodnie z zasadami przyjętymi w wspinaczce sportowej w stylu nie gorszym niż PP (dla drugiego z członków zespołu dopuszczalny styl AF i TR z blokami).
 
Punktacja
11. Każda droga ma przypisaną liczbę punktów. Uczestnicy otrzymują przed rozpoczęciem rywalizacji wykaz dróg zawierający numery dróg, ich trudności i punktację. Na otrzymanym wykazie, zespół zaznacza tylko i wyłącznie drogi przebyte zgodnie z zasadami zawartymi w pkt. 10 regulaminu. Wynik uzyskany przez zespół wspinaczkowy, to suma punktów przypisanych do pokonanych przez niego dróg. Zawody wygrywa zespół, który uzyska najwyższą liczbę punktów.
 
12. Za każdą drogę, którą obaj członkowie zespołu pokonali w stylu PP lub lepszym, zespół otrzymuje dodatkowe punkty

13. Wszelkie wykroczenia popełniane przez zawodników podczas wspinania, należy zgłaszać do sędziego głównego.
 
14. Czas składania protestów wynosi 20 minut od chwili ogłoszenia wyników.
 
15. Protesty należy składać do kierownika zawodów w formie pisemnej. Protesty rozpatruje jury zawodów.

Nagrody
16. Organizator przewiduje symboliczne nagrody za pierwsze miejsca w każdej kategorii oraz losowanie upominków dla pozostałych zespołów. Ze względu na towarzyski charakter mityngu nie przewiduje się wartościowych nagród dla zwycięzców.

Bezpieczeństwo i fair play
17. Drogi wspinaczkowe zawodów zlokalizowane są na naturalnych skałach. Organizator dołożył wszelkich starań, aby drogi zawodów oczyścić z maksymalnie dużej liczby luźnych bloków skalnych i skontrolował wszystkie punkty asekuracyjne na tych drogach. Jednakże, skały te poddawane są ciągłej erozji, która powoduje miedzy innymi: odrywanie się luźnych bloków skalnych, korozję i uszkadzanie punktów asekuracyjnych oraz zjazdowych, kruszyznę skalną.
Są to potencjalnie śmiertelne zagrożenia, nierozerwalnie związane z działalnością wspinaczkową i w związku z tym, posiadający tą wiedzę uczestnik zawodów, podejmujący wspinaczkę na tych drogach, robi to tylko i wyłącznie na własne ryzyko, biorąc tym samym odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo i przyjmując na siebie ponoszenie konsekwencji skutków swoich działań w stosunku do siebie i innych osób.
Organizator zawodów nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody (majątkowe i na osobie) poniesione przez uczestników, w związku z ich udziałem w zawodach, w szczególności nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie ciała oraz inne uszczerbki na zdrowiu i życiu doznane przez uczestników zawodów w związku z ich uczestnictwem w zawodach.
 
18. Podczas zawodów obowiązuje zakaz wspinania się bez asekuracji. Asekurant w trakcie wspinaczki partnera musi pozostawać na ziemi u podnóża skały.
 
19. Wszystkich zawodników przebywających w strefie rozgrywania zawodów obowiązuje nakaz zabezpieczenia głowy kaskiem – pod rygorem dyskwalifikacji.
 
20. Podczas wspinania i zjazdu na drogach zawodów, czekany muszą być dopięte do uprzęży za pomocą lonży – pod rygorem dyskwalifikacji.
 
21. Wszyscy zawodnicy są zobowiązani nieść pomoc osobie będącej w niebezpieczeństwie.
 
22. Zawody rozgrywane są w duchu fair play z poszanowaniem zwyczajów i etyki wspinaczkowej.
 
23. O kolejności dostępu do dróg wspinaczkowych decydują zwyczajowe zasady kultury przyjęte w środowisku wspinaczkowym.
 
24. Każdy zawodnik może zrezygnować z dalszego udziału w zawodach z własnej woli i w dowolnym momencie. Fakt ten należy obowiązkowo zgłosić w biurze zawodów.

Przetwarzanie danych osobowych
25. Uczestnik wyraża nieodpłatnie zgodę na wykorzystanie jego wizerunku na stronie www.kw.krakow.ploraz w materiałach marketingowych i promocyjnych organizatora.
 
26. Uczestnik wyraża zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz przekazywanie danych osobowych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002, nr 101, poz. 926 ze zm.) w zakresie niezbędnym do organizacji zawodów także dla realizacji celów statutowych organizatora.
.
Postanowienia końcowe
27. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie zawodów.
 
28. Kwestie sporne oraz interpretacyjne wynikające ze stosowania niniejszego regulaminu będą rozstrzygane przez organizatora.