KW banner 

Podsumowanie imprez organizowanych przez KW Kraków 12 pażdziernika

Wspinaczka nie jest wyłącznie kolekcjonowaniem własnych przejść, czy wspomnień, stawianiem sobie kolejnych wyzwań, podnoszeniem swojego poziomu technicznego. Daje też wspaniałą okazję do podzielenia się swoją pasją z innymi.

 

Impreza dla dzieci z rodzinnych domów dziecka

Klub Wysokogórski Kraków wspólnie z Fundacją Na Start im. Basi German w sobotę 12 października zaprosił grupę dzieci z rodzinnych domów dziecka na zabawy wspinaczkowo-linowe. Nasi mali goście wspinali się z górną asekuracją po skale i drabince speleo, zdobywali skalki po poreczówkach, próbowali zjazdu na linie, pokonywali most linowy i układali wieżę ze skrzynek. Dobry nastrój uzupełniły smakowite kiełbaski z ogniska, zaserwowane na zakończenie imprezy. Pozytywna energia rozproszyła nawet poranne mgły i bawiliśmy się przy pięknej pogodzie w kolorowej jesiennej scenerii Dol. Będkowskiej. Było to kilka godzin świetnej zabawy nie tylko dla dzieci, ale i dla kilkunastu członków KW Kraków, którzy przygotowali i obsługiwali wszystkie atrakcje. Wszyscy, łącznie z instruktorami, pracowali społecznie.

 

Przygotowując imprezę korzystaliśmy ze wsparcia sprzętowego CW ReniSport i Fundacji Wspinka. Dziękujemy!

 

Impreza dla kursantów 2013

Równolegle z imprezą dla dzieci miało miejsce spotkanie integracyjne tegorocznych absolwentów kursów skałkowych KW Kraków wraz z instruktorami w Słonecznych Skałach.

Pojawiło się na nim ok 30 osób, które mogły się wspólnie z instruktorami (Robert Rokowski, Asia Klimas, Paweł Mielnikow) powspinać, utrwalić zdobyta wiedzę, czy też po prostu miło spędzić czas.

 

Ognisko na zakończenie sezonu

Na samym końcu kursanci wraz z klubowiczami spotkali się na wspólnym ognisku klubowym pod Dupą Słonia. Był pyszny kociołek, ognisko, spiewy (mniej lub bardziej udane :) i rozmowy do późna w nocy.

 

W tym miejscu warto podziękować wszystkim zangażowanym w organizację wszystkich tych sobotnich imprez. Zachęcamy wszystkich klubowiczów do takiej aktywności - to doskonały sposób na poznanie innych, jak i na spędzenie miło swojego czasu.

 

Szczególne podziękowania należą się dla ich organizatorów:

- Wojtka Bieńka - odpowiedzialnego za imprezę dla dzieci,

- Asi Klimas - impreza dla kursantów,

- Andrzeja Góralczyka - za organizację wieczornego ogniska klubowego i pysznego kociołka.


Część zdjeć zarówno z imprezy dla dzieci jak i ogniska możecie znaleźć w galerii SWW.