KW banner 

Aktualności

Aktualności Klubowe

 • Michał Semow
 • Kategoria: Aktualności

Konkurs KW Kraków@KFG2016

Regulamin konkursu Klubu Wysokogórskiego Kraków "KFG 2016"

1. Organizator

Klub Wysokogórski Kraków

31-152 Kraków, ul Pędzichów 11/10A

KRS: 00 000 22 732

zwany dalej „Klubem”

 

2. Cel

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o Klubie Wysokogórskim Kraków.

 

3. Uczestnicy

W konkursie fotograficznym KW Kraków może uczestniczyć każdy zainteresowany, poza członkami Klubu.

 

4. Temat

Przedmiotem konkursu jest wykonanie zdjęcia prezentującego coś, co kojarzy się z Klubem Wysokogórskim Kraków i uzupełnienie go opisem. Oceniana będzie pomysłowość, oryginalność, trafność zdjęcia i opisu.

Do konkursu należy zgłaszać zdjęcia wykonane od 2 grudnia 2016 r. do 4 grudnia 2016 r.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 1 zdjęcie.

Zdjęcia uznane za wulgarne lub niespełniające kryteriów nie będą oceniane.

 

5. Wymagania techniczne dotyczące zgłaszanych zdjęć

 
 • Format pliku – JPG.

 • Forma zgłaszania prac:

 1. dla posiadaczy konta Facebook - umieszczenie zdjęcia wraz z opisem i oznaczeniem #kwkrakow

 2. dla osób nieposiadających konta Facebook - przesłanie zdjęcia wraz z opisem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W temacie należy wpisać: “Konkurs KFG - imię i nazwisko”.

 

6. Termin składania prac

Zdjęcia konkursowe można zgłaszać do północy 4 grudnia 2016 r.

 

7. Rozstrzygnięcie konkursu

Zdjęcia będą udostępniane w albumie utworzonym na profilu publicznym Klubu Wysokogórskiego Kraków pod adresem: https://www.facebook.com/KWKrakow/

Jury wybierze jedno najciekawsze zdjęcie.

Decyzje jury są ostateczne.

 

8. Ogłoszenie wyników:

Ogłoszenie wyników nastąpi 9 grudnia 2016 r. w siedzibie Klubu.
Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej: www.kw.krakow.pl

Osoba, która wygra zostanie poinformowana mailowo lub za pomocą komunikatora Messenger.

 
 

9. Nagrody

Autor zwycięskiego zdjęcia zostanie nagrodzony kuponem rabatowym o wartości 400 zł PLN na kurs odbywający się w ramach działalności Klubu.

 

10. Kontakt

Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub komunikator Messenger KW Kraków.

 

11. Prawa autorskie, przetwarzanie danych osobowych

Zgłoszenie prac na Konkurs jest równoznaczne z oświadczeniem, że:

- jestem autorem/autorką załączonych zdjęć i posiadam do nich pełne majątkowe prawa autorskie,

- prawa osób portretowanych zostały wyjaśnione i osoby sportretowane wyrażają zgodę

na ich wystawienie i publikowanie, także dla celów promocyjnych oraz przyjmuję na siebie wszelkie roszczenia jakiejkolwiek natury, które osoby trzecie mogłyby kierować przeciwko organizatorowi Konkursu,

- wyrażam zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie przez Klub nadesłanych zdjęć oraz ich fragmentów w dowolnym czasie i formie dla celów promocyjnych i statutowych Klubu,

- wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych przeze mnie dobrowolnie, na potrzeby organizacji i przeprowadzenia Konkursu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

- zostałem(am) poinformowany(a) o prawie dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, aktualizacji, uzupełniania i usuwania.

-  przyjmuję warunki niniejszego regulaminu.

 

12.  Postanowienia końcowe

Treść niniejszego regulaminu znajduje się na stronie KW Kraków.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian regulaminu. Ewentualne zmiany zostaną zamieszczone na stronie konkursu.

kfg 2016 plakat

 

 • Paulina Kozub-Chwastek
 • Kategoria: Aktualności

5. Memoriał Wojtka Kozuba - relacja

5MWK 1V Memoriał Wojtka Kozuba – Bieg na Babią Górę

Relacja z każdego Memoriału Wojtka zaczyna się właściwie tak samo, czyli czymś w rodzaju „lato znów zaskoczyło biegaczy w górach” :) Ale trudno zacząć od czegoś innego jeśli w pierwszą sobotę października, biegacze znowu pobiegli na szczyt Babiej Góry w krótkich spodenkach. 

Kiedy obudziliśmy się rano w poniedziałek 3 października i zobaczyliśmy pogodę za oknem (umówmy się – przytłaczającą jesienną „pluchę”), nikt z nas nie mógł uwierzyć, że po raz kolejny, dwa dni wcześniej ze szczytu Babiej Góry wrócili spoceni biegacze. Oczywiście nie wiadomo, jak długo będzie trwać taka sielanka i jak długo Wojtek, którego pamięci jest organizowany ten bieg, będzie „załatwiał” piękną pogodę, ale w przyszłym roku planujemy zaryzykować i „ładną pogodę” dołożyć do pakietów startowych :)

5MWK 3Od śmierci Wojtka Kozuba minęło już ponad pięć lat i po raz piąty biegacze z całej Polski przyjechali, żeby uczcić jego pamięć. Bieg na Babią, który już na stałe wpisał się do kalendarza imprez biegowych w Polsce, przyciąga jednak nie tylko typowych biegaczy. Na beskidzkim szlaku tego dnia można było również spotkać sporo „ludzi gór”, którzy normalnie po górach nie biegają tylko pokonują trudne technicznie ściany wspinaczkowe w górach na całym świecie, ale specjalnie na te zawody przygotowywali się również trenując bieganie. 

Pisząc jednak o profesjonalnych biegaczach górskich, trzeba zaznaczyć, że na starcie pojawili się zawodnicy z najwyższej półki. Bartosz Gorczyca po godzinie i ośmiu minutach był już z powrotem na Przełęczy Lipnickiej (Krowiarkach), czyli w miejscu startu i mety trasy zawodów, a 25 sekund później na linii mety pojawił się Piotr Koń. Robert Faron ukończył bieg niecałe półtorej minuty za nim. W Memoriale Wojtka Kozuba wystartowały również mocne panie: Anna Celińska pokonała trasę w czasie 1:21, a w dwie minuty po niej przybiegła Ewa Majer. Na trzecim miejscu w  kategorii Open kobiet pojawiła się Kaja Milanowska. 

5MWK 4Dzięki sponsorom, którzy już kilka lat temu zaufali nam i postanowili sprawić, że Memoriał Wojtka to nie tylko bieg pamięci wybitnego himalaisty, ale także super zawody biegowe, biegacze bynajmniej nie wyjechali z Zawoi z pustymi rękami. Nagrodzonych zostało nie tylko 6 pierwszych miejsc w kategorii OPEN, ale także dodatkowych osiemnaście osób w kategoriach wiekowych. W osobnej kategorii sklasyfikowano również członków Klubu Wysokogórskiego Kraków, do którego kiedyś należał Wojtek. Sześć miejsc w tej kategorii również otrzymało nagrody. Ponad to prawie dwadzieścia osób wylosowało atrakcyjne nagrody niezależnie od zajętego miejsca. W sumie z sobotniego Biegu na Babią Górę na niecałe dwieście osób, które wystartowały w Memoriale Wojtka Kozuba, około 50 osób wróciło do domu z nagrodami :) Zanim jednak nagrody zostały wręczone, wszyscy zebrani mieli okazję oglądnąć film o Wojtku oraz posłuchać Agnieszki Korpal, która specjalnie na te okazję przyjechała z Poznania, aby opowiedzieć o swojej książce. 

Podsumowując, 14 kilometrów pętli prowadzącej przez szczyt Babiej Góry i prawie tysiąc metrów przewyższenia to dla wielu zawodników duże wyzwanie, bo trasa jest jednocześnie krótka, ale za to wiadomo, że „szybka”. Jak to w górach zwykle bywa turyści na szlaku byli pod wielkim wrażeniem, a ci, którzy mieli okazję zobaczyć start biegu z Krowiarek, czasami nie zdążyli dopić kawy, kiedy już zaczynali wbiegać pierwsi zawodnicy. Co bardzo budujące, turyści biegaczom po drodze ustępowali, a nawet kibicowali :) Relację z sobotniego Memoriału Wojtka Kozuba oglądali widzowie z całej Polski w głównym wydaniu Teleexpressu :)

Jesień powitała nas już na dobre, a to znaczy, że do następnego Memoriału Wojtka jeszcze prawie okrągły rok.

 5MWK 5

5MWK 6

 • Bartłomiej Klimas
 • Kategoria: Aktualności

Przerwa wakacyjna 2016

W ostatnim tyg lipca i przez cały sierpień lokal KW będzie nieczynny. W tym czasie wspinamy się, chodzimy po jaskiniach, wchodzimy na wysokie góry :)

Uważajcie na siebie, wróćcie cali i zdrowi z wakacyjnych wyjazdów - do zobaczenia we wrześniu!

KB4 resize

 

 • Bartłomiej Klimas
 • Kategoria: Aktualności

5. Memoriał Wojtka Kozuba za nami

5. Memoriał Wojtka Kozuba za nami - znaszego Klubu wystartowało w nim 19 osób (6 kobiet i 13 mężczyzn). 

Kolejny raz pogoda dopisała - chyba Wojtek ma tam na górze dobre dojścia :)

Wśród kobiet zwyciężyła Gosia Kabat, a wsód mężczyzn - Michał Jakiel - gratulujemy!

Wkrótce pewnie pojawi sie bardziej szczegółowa relacja Pauliny Kozub-Chwastek - tymczasem zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć.

 mwk 241

Magda Skoneczna i Gosia Kabat

 mwk 057

Michał Jakiel przed szczytem Babiej

 mwk 242

Męskie podium KW: Konrad Papierz, Marcin Struś i Michał Jakiel 

kobiety

mężczyźni

 • Bartłomiej Klimas
 • Kategoria: Aktualności

Weekend KW

W najbliższy weekend będzie się dużo działo:)

- w sobotę 4 czerwca, organizujemy Międzysezonowy piknik klubowy pod Dupa Słonia. W planach są doszkalania skałkowe, zabawy linowe oraz wieczorne ognisko z kociołkiem. Więcej szczegółów wkrótce. 

- w niedzielę 5 czerwca, AKPT wraz z fundacją Taterniczek i przy pomocy KW Kraków organizuje Linowy Dzień Dziecka. Będzie wiele aktrakcji dla dzieciaków jaki dla ich rodziców. 

Do zobaczenia!